Појадок барови за украсување на кујната

кујнски остров со доградба

Баровите за појадок одамна се речиси неопходен предмет. во студија и/или мали станови со кујна отворена кон дневната соба. Тие дозволија двата простора да бидат одвоени на одреден начин и во исто време обезбедија удобно место за појадок или вечера. Затоа, тие сè уште се од суштинско значење во денешната декорација.

Новите барови за појадок се прикачени на кујнскиот остров, задолжителен во кујните со отворен план. Во една или друга верзија, класична или модерна, кујнските шипки настојуваат максимално да го искористат просторот и успеваат. Треба само да го пронајдете најсоодветниот начин да ги интегрирате во дизајнот и откријте ги сите предности кои не се малку.

Баровите за појадок максимално ги користат броилата во вашата кујна

Начинот на интегрирајте го барот за појадок во кујната, тоа ќе зависи и од дизајнот и големината на просторот, и од намената на самата лента. Врз основа на овие фактори, ќе избереме голема или мала лента за појадок, фиксна или лизгачка, независна или интегрирана... барајќи и функционалност и искористување на просторот. Секако, тоа нема да биде воопшто комплицирано бидејќи гледајќи дека е отворен елемент за просторија како кујната, секогаш ќе биде една од најдобрите идеи што треба да се земе предвид. Веќе знаете дека една шипка, со некои високи табуретки, секогаш даваат чувство на просторност. Значи, што повеќе би можеле да бараме?

Отворена кујна

Тие можат да одвојат средини

Секоја соба или секоја средина има своја улога. Затоа, секој од нив мора да има свој витален дел и во овој случај, баровите за појадок се совршени за одделни средини. Затоа што од една страна ќе ја имаме кујната, а од друга, можеби трпезаријата или дневната соба. Така, шипката од овој тип секогаш ќе дава континуитет на областа, но со почитување на просторот на секоја од нив. Можете да изберете помеѓу различни завршетоци во форма на материјали. Можете да се обложите на оние од дрво или лакиран ДМ, решетките се потпираат на ѕидот или на кујнскиот пулт за да одделете ја кујната од дневната соба. Служат и како маса за појадок и зошто да не, за брза вечера. Тоа е еден од оние простори од кои секогаш ќе добиваме многу.

островска маса

Тие можат да се прицврстат на ѕидот

исто така, можно е да се најдат прикачени на ѕидот; имитирајќи ги оние мали шипки што обично ги наоѓаме во кафеаната. Покрај тоа, имаме можност да избереме поживописна боја за да се истакне. Секако, во други времиња, ни останува избор во основните тонови, но ќе им дадеме креативност на седиштата, правејќи ги да носат повпечатливи бои. Има многу избори што можеме да ги направиме и поради оваа причина, сакаме да уживаме во опција како оваа за украсување на кујната.

обоени кујнски решетки

Остров прикачен на барови за појадок

Други времиња, ништо како тоа да се направи додаток на островите. За да можеме да ги искористиме првите што готват и шанкот да уживаме во менито. Одделни делови, но кои се надополнуваат и кои се навистина неопходни заедно. Како што можеме да видиме, има многу опции бидејќи тоа ќе зависи и од мерачите што ги имаме во кујната, како и од нашите вкусови и функционалности. Сега знаеме дека секогаш ќе не чека кафеана и дека ќе одговара на декорацијата за која толку многу сонувавме.

идеи за островот

Поекономично

Веќе не треба да застанувате за да размислувате какви маси или столици треба да купите, ниту каков буџет треба да потрошите. Затоа што навистина со кујнските шипки ќе ви биде многу полесно. Тие се поевтини, освен ако не изберете посебен дизајн или материјал кој е надвор од тој буџет. Но постарите треба да се спомене и дека лесно се поставуваат. Што повеќе да бараме?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.