Виси слики без клинци

слики да се обесат

Висењето слики е неопходност во украсувањето на секој дом бидејќи тоа значи облекување на theидовите така што тие имаат добра рамнотежа. Во многу прилики и на традиционален начин, за да се обесат слики, беше потребно да се направат дупки во wallsидовите, да има свест дека нема да падне и дека ќе биде добро обесен цело време.

Всушност, за потешки слики може да биде потребно да се направат дупки во wallидот, но има и други мерки што може да бидат поинтересни за вас, особено ако не сакате да направите дупки на идот. Причините зошто не сакате да направите дупки на идот можат да бидат многу различни и да се разликуваат: ако живеете под кирија, не сакајќи да го оштетите wallидот, бидејќи не знаете како да го направите тоа, итн.

Следно, ќе ви кажеме неколку начини што постојат за да висат слики без дупчење ... тие се полесни и почисти отколку да користите дупчалка, приклучок и завртка. Исто така, кога сакате да ја отстраните сликата, совршено ќе го напуштите wallидот.

Wallидни закачалки: лесни закачалки

Овие wallидни закачалки или лесни закачалки се револуција за украсување на домот бидејќи ви треба само чекан, а theидот е направен од ламинат малтер или гипс картон. Овие лесни закачалки се како мали куки кои се прицврстени на wallидот со помош на два заби од предната страна. Не е потребна сила и секоја кука поддржува не помалку од 8 килограми, иако ако ставите повеќе од една кука, тежинскиот капацитет се множи со 8. Има многу прифатлива цена, нормално пакет од околу 4 или 6 куки не чини повеќе од 3 евра.

закачете слики без клинци на идовите

Монтирање лепила за големи предмети

Лепилото за монтирање е идеално за фиксирање на материјалите без потреба од навртување или заковање на што било. Тоа е многу моќно самолепливост што се користи особено за вертикални слики и површини кои не се мазни. Тој е многу моќен така што откако ќе се користи нема да можете да го отстраните, иако во моментов се појавуваат нови производи од овој тип кои полесно се полетуваат, олеснување на употребата без да има негативни последици на идот.

Ако најдете моќни (иако отстранливи), може да откриете дека тие држат до 20 килограми. Но, важно е овие што ќе ги купите да бидат квалитетни, бидејќи во случај да не се квалитетни, на пакувањето може да кажете дека ќе се одржи и дека откако ќе го користите, ќе ве држи неколку дена, но одеднаш ги наоѓате вашите слики на подот… Побарајте производ со добри препораки.

Куки за лепило

Ако она што ви треба е да обесите нешто што не е премногу тешко како мали украсни предмети, одлична опција е да користите куки за лепило. Тие се добри опции бидејќи и кога треба да ги отстраните не оставаат никаков вид трага на wallидот, така нема да се покаже дури и ако го облечете.

Постојат различни брендови на производи од овој тип, и треба да го изберете во зависност од видот на поддршката што ви треба за да го обесувате предметот, било да е тоа насликани wallsидови, плочки, тула или камен. Иако овој вид на производи обично не работи добро со gotelé.

Лепливи нокти

Постојат и лепливи нокти кои се добар начин да се обесат слики без дупчење дупки. Можете да обесувате мали нешта, како што се слики што не тежат многу, календари итн. Можете да го направите тоа на нормален wallид, на стакло, па дури и на кујнски плочки. Постојат различни типови на лепливи нокти, оние што работат за метал и плочки и оние кои работат за насликани wallsидови и малтери.

слики без клинци

Така, можете да ги изберете големината и тежината што сакате да ги собере. Нормално, тие обично имаат приближно од половина килограм до четири килограми. Најдоброто нешто е што тие се лесни за инсталирање и имаат само еластична лента што треба да ја извадите и да ја ставите, а потоа кога ќе ја отстраните, нема да остави трага.

На пазарот можете да најдете многу видови решенија за да можете да обесувате работи на идовите без клинци, бидејќи не секој сака да дупчи дупки во wallsидовите за да го украси својот дом или да го користи на специфичен начин. Токму од оваа причина и поради. Според барањата на општеството, нормално е да можете да најдете решенија од ваков тип за да можете да ги користите. Иако пред да купите која било, потребно е да барате препораки да ви помогнеме да знаете која е најдобрата опција во зависност од тоа за што ви треба.

висат слики без клинци

Овој тип на производ може да го најдете во секоја продавница за самувања, како што се Лерој Мерлин или Брикодепот, што ќе бидат најсоодветните опции. Иако можете да ги најдете и на други места како што се Карфур, чаршии, па дури и на Амазон. Кога ќе го пронајдете оној кој најдобро ви одговара според вашите домашни потреби, повеќе од веројатно е дека сте ја пронашле тајната за украсување дома без нокти ... Кој метод повеќе го сакате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.