Дизајнерски поштенски сандачиња

Ако сакаме да имаме дизајнерска куќа, сите елементи што ја сочинуваат мора да бидат во рамнотежа и добро осмислени при нејзиниот избор и поставување. Еден од предметите што обично не ги земаме предвид при купување работи од дома е поштенско сандаче што се наоѓа на влезот. Обично земаме кој било бидејќи не сметаме дека може да има ваков вид на предмети специјално дизајнирани за неговата функција, но да, има и такви кои се грижат за нивно создавање поштенски сандачиња помодерна и поактуелна, така што целата наша куќа е избалансирана.

Иако сме во ера на е-пошта и социјални мрежи, сепак е многу возбудливо да се вратиме дома и да најдеме писмо во поштенското сандаче, особено ако е од некој близок кој е далеку.

Следно сакам да видите различни модели на поштенски сандачиња кои се многу украсни на влезот од која било куќа и кои исто така совршено ја исполнуваат нивната функција. Многу од нив вклучуваат мала полица на дното за весник, многу американски обичај.

Сите одат со своите заклучи за да се избегне можна кражба на пошта, секој со различен начин на отворање за да го олесни удобноста и пристапот.

Главната карактеристика што ја разликува едната од другата е капацитетот на неговиот ентериер и нејзината големина. Тие се генерално метални со различни завршни работи, во мат или сјај, па дури ги наоѓаме и лакирани во бои како црна и црвена.

Постои и опција за оригинални поштенски сандачиња за заедници и згради со неколку соседи, не мора да е досадно да се собира пошта дневно со овие модели во боја.

слики: глобален ракутен, Gizmodo, архивирање, фабрички, туило, зависност од купување


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Илеана Бернардо dijo

  Како можам да контактирам со продавачите на овие дизајнерски поштенски сандачиња? Благодарам

 2.   тони корнелана dijo

  Многу ми се допаднаа обоените вертикални поштенски сандачиња. Може ли да ми го дадете името на производителот?

 3.   Лопатка dijo

  Сакам да купам сиво поштенско сандаче што е преклопено, а има и црно каде што можам да го најдам