Идеи за искористување на просторот под прозорецот

Мебел под прозорецот

на „чисти“ wallsидови дозволете ни да украсиме простор со поголема слобода. Сепак, сите ние сакаме да имаме барем по еден прозорец во секоја просторија за да ја вентилираме просторијата и да уживаме во природната светлина во текот на денот. Дали сакате да знаете како да го искористите просторот под овие? На Декоора денес ви покажуваме неколку идеи.

Под прозорецот Во кујната обично го ставаме мијалникот, под прозорецот на детската спална соба работната маса ... Постојат елементи што се чини дека се направени за да се искористи овој простор. Општо, бараме основни единици што ќе ни овозможат да го зголемиме просторот за складирање во просторијата и да ни обезбедат функционална работна плоча.

Опременоста на просторот под прозорецот може да биде предизвик. Тоа е краток простор, со кој можеме само да украсиме низок мебел. Предизвикот е уште поголем ако е инсталиран радијатор на истиот wallид. Но, ние нема да се ставиме во најлошо сценарио денес; Да замислиме дека имаме ограничен простор, да, но чист.

Мебел под прозорецот

Можеме да ставиме под прозорецот а област за работа, мала библиотека или некои полици што служат како складиште. Или можеме да ги комбинираме сите овие алтернативи и да создадеме практичен и функционален сет за канцеларија или канцеларија. Може да се обложите на пловечки мебел, мебел со тркала ... во зависност од потребите на секоја соба.

Мебел под прозорецот

Обложувајте се на а клупа со простор за складирање таа е една од најпопуларните алтернативи. Можеме да ги видиме во кујната, како дел од пријатни агли во кои може да уживаме во појадокот или вечерата. Исто така во дневните соби и спалните соби, претворени во одлични агли за читање или релаксирање.

Опциите се многу, но има нешто што секогаш мора да го имаме предвид кога го опремуваме овој простор под прозорецот. Што е тоа нешто? Можеби се прашувате. Не е ништо друго освен ширината на орманот; сакаме да можеме удобно да пристапиме до прозорецот. Се чини логично, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.