Идеи за складирање со полиците на Били од Икеа

Полица на Били од Икеа

Складирањето е многу важен дел од домашните простори. Ако немаме добар мебел за складирање и организирање на сè, куќата е неуредна и затоа декорацијата не е многу важна, бидејќи нема да изгледа на кој било начин. Затоа ви ги прикажуваме овие свежи идеи за да ги направите Полиците на Били од Икеа.

Овие модуларен мебел од фирмата Икеа се уште една од неговите одлични идеи, навистина корисни. Тие можат да бидат земени со модули за да се прилагодат на она што ни треба, а не обратно, така што секогаш можеме да имаме совршени полици за кое било место. На повидок, во примерите ви покажуваме дека тоа е многу разноврсна идеја за складирање.

Карактеристики на библиотеката Били од Икеа

Оваа Библиотека Били од Икеа е многу функционално парче, еден од оние типичните мебел од фирмата Икеа. Тоа е библиотека во нордиски стил, која стана класика во светот на мебелот. Има модерен изглед и е навистина практично. Тие се мебел со многу полици и многу различни варијанти. Можеме да најдеме различни висини и ширини. Исто така постои и верзија која се искривува за да одговара на аголот. Од друга страна, ќе ја најдеме верзијата со или без стакло, во зависност од видот на библиотеката што ја сакаме. Иако првично беше наменето како библиотека, може да се користи на други начини, како што е решетка за чевли, како парче мебел за просторијата на соблекувалната или како парче за чување во која било просторија. Овој мебел може да се најде во разни нијанси, како што секогаш се случува со Икеа, со бело, светло дрво или црно.

Библиотека Били од Икеа во агол за читање

Агол за читање на Икеа

Овие полици се совршена идеја да се создаде А. Агол за читање, бидејќи можете да ги имате при рака сите ваши наслови. Користејќи област во близина на wallидот, дури и во аголот, ќе имате простор за сите тие книги и да направите мало креативно или место за одмор, како да имате библиотека во вашиот дом. Овој мебел е дизајниран од самиот почеток како библиотека за домот, така што ова е неговата оригинална функција. Ако користите аголна полица ќе имате идеален агол. Во тој агол можете да ставите добра фотелја што е пријатна за читање со часови. Додадете странична маса и имате едноставен комплет за вашиот агол за читање.

Библиотека со скали

Полица на Били со скала

Додавањето нешто на овие полици исто така може да биде добра идеја. А. скалилата додаваат многу шарм на оваа библиотека со едноставен дизајн, како да е тоа античко парче мебел. Тоа е начин да се направи да изгледа повеќе од само мебел од Икеа. Вистина е дека ќе мора да бараме повеќе елементи за да го добиеме тој детал, бидејќи мора да ја купите скалата со шините, така што таа да се движи од една на друга страна. Сепак, посебниот допир што го имаат овие книжарници е многу посебен, па loversубителите на читањето ќе ги ценат.

Додадете библиотеки Икеа Били на мали простори

Адаптирани полици

Lo најдоброто од овој мебел е што можете прилагодете се на скоро сите простори. Доказ за ова се овие слики, на кои ја гледаме полицата под скалите или ги пополнува празнините околу вратата, како одвојуваат простори. Тоа е одлично парче мебел што може да ни помогне да имаме повеќе складирање дома и да го искористиме последниот достапен простор. Со неговите модули секогаш можеме да ги купиме деловите што ни требаат и да додадеме повеќе бидејќи се појавуваат повеќе потреби за складирање дома. Ова е голема предност на мебелот Икеа што се продава во практични модули и големини, така што тие можат да се прилагодат на сите видови куќи и простори.

Били полица за книги како ТВ кабинет

ТВ-држач

Оваа полицата за книги се прилагодува многу лесно и затоа можеме да видиме вистински огромен мебел во разни куќи. Во овој случај тие купија неколку полици на Били од Икеа, некои дури и застаклени, за да го прилагодат на телевизискиот простор и на тој начин да добијат голема библиотека, многу голем простор за складирање во просторијата на дневната соба. Најдоброто нешто е што е парче мебел во бели тонови, лесен и отворен, не е многу тежок дури и ако има многу полици. Во секој случај, кога станува збор за додавање книги и детали, ние исто така мора да имаме одреден вкус. Во овој случај, гледаме книги кои користат исти тонови и кои се распоредени во различни насоки. На некои полици можете да ставите детали како што се свеќи или вазна со цвеќиња. Мешањето на работите на полиците е одлична идеја бидејќи го прави дизајнот да изгледа полесен.

Тесна полица како помошен мебел

Тесна полица од Икеа

La Верзија на Били за Икеа потесна тоа е совршено парче мебел за мала површина. Идеален мебел за бања, па дури и за влезната зона, да оставите чевли. Бидејќи е толку тесен, можеме да го ставиме на многу места и како што можеме да видиме, некои корпи се вклопуваат за да одржат сè добро организирано. Знаеме дека организацијата е една од работите што Икеа ги прави најдобро и во овие полици на Били ја гледаме оваа идеја толку функционална што помага да се има организирана и убава куќа.

Хак со полицата за книги Били од Икеа

Хакер на Икеа

Една од работите што станаа најпопуларно е споделување на идеи за хакерство на Икеа, што е да се каже, креативните реновирања на типичен мебел на Икеа. Тие се основен мебел и затоа секоја личност сака да им го даде својот личен допир, нешто што се случува со одличните хкекови на Икеа. Во овој случај, ја гледаме едноставната полица претворена во прекрасно и шарено парче мебел, што несомнено ќе привлече внимание во секоја просторија. Тие користеле боја за мебел во жолт тон и позадина за областа на задниот дел. Се разбира дека можеме да кажеме дека не изгледа како истото парче мебел.

Трпезарија со полици од Икеа

Трпезарија Били

Полиците не се само библиотеки дизајнирани за просторијата за дневната соба. Тие исто така можат заменете ја трпезата во трпезаријата. во овој случај тие додадоа книги, но можете да ставите работи како садови или постелнина за во маса за да имате сè при рака. Тоа е одлично парче мебел што ни дава одлична функционалност и ако сакаме да чуваме сè многу чисто, затворената верзија секогаш можеме да ја купиме со стакло.

Застаклена единица за полици на Икеа Били

Полица на Били од Икеа

Ова е идејата за која зборуваме, а затворени полици во јадење така што садовите и приборот не фаќаат нечистотија. Значи, ќе имаме сè на повидок и можеме да уживаме во постелнина која е многу функционална во близина на масата. Ова е особено корисна идеја ако имате работа со големо семејство кое треба да постави големи маси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.