Икеа светилки за осветлување на вашиот дом

Икеа ламби

Дали барате да обезбедите пријатна и мирна атмосфера во вашата дневна соба за филмска вечер? Елемент кој ви помага да ја зголемите висината на таваните? Икеа ламби Тие ви овозможуваат целосно да ја промените атмосферата во вашата дневна соба, спална соба или трпезарија во зависност од вашето расположение или активностите што сакате да ги направите. Покрај тоа, тие стануваат уште еден декоративен елемент со кој може да се зајакне стилот или да се подобри одредена карактеристика на вашиот дом.

Каталогот на Икеа е обемен; можете да најдете ламби со кои ќе осветлите кој било агол од вашиот дом. Светилки за тавани, подни ламби, wallидни светилки и столни или работни ламби кои ќе ви помогнат да работите подобро. Изберете ламба и запалете ја со една од паметни светилки од Икеа да создадете своја сопствена околина.

Светилки за плафон

Светилките на таванот можат да осветлат секоја просторија во вашиот дом. Findе најдете во рефлекторите на каталогот Икеа, рамни светилки и светилки за приврзоци меѓу многу други опции за осветлување на дневната соба, кујната или спалната соба. Широк спектар што се прилагодува на вашиот простор, вашиот стил и светлината што ви треба.

Икеа ламби

Светилки за плафон направени со растителни влакна Плетените како бамбус или ратан се актуелен тренд во светот на дизајнот на ентериер. Плетењето носи топлина и проектира декоративни светлосни мотиви во собата. Понатаму, бидејќи светилките се изработуваат рачно, секој дизајн е „единствен“.

Икеа тавански ламби

Заедно со овие има и други кои исто така уживаат голема популарност како што се ламби приврзоци во индустриски стил, Особено ценети за украсување на кујна или трпезарија и ламби со органски и модерни форми изработени од пластика. Покрај тоа, во каталогот ќе најдете тавански светла со интегрирано LED осветлување и индивидуално прилагодливи рефлектори на таванот.

Стои ламби

Подните ламби стануваат одлично надополнување на светилките на таванот. Обично се поставуваат веднаш до софата за лесно читање. Чести се и во салата и во кој било агол што сакате да го истакнете преку меко осветлување. Бидејќи подните светилки можат да ни помогнат директно и индиректно да осветлиме простор.

Подни светилки од Икеа

Меѓу подните светилки на Икеа, ламби од метална рамка и безвременски дизајн кој обезбедува цврста светлина, совршен за читање. Тие генерално имаат прилагодлива рака, што ви овозможува да го насочувате светлото каде сакате. Заедно со овие, ќе најдете и други со почист и минималистички дизајн, кој лесно може да се интегрира во кој било простор. И, се разбира, повеќе класични ламби со правоаголна абажури или кружна абажурка.

Wallидни светилки

Wallидните ламби ви нудат суптилен начин да осветлите просторија и да ви го олесните денот. Дали во спалната соба да читаат навечер или во дневната соба со ЛЕД wallидни светла за работа, тие се одличен избор. Најпопуларните се оние со прилагодлива рака и екран за да можете да ја насочувате светлината каде сакате. Дали знаевте дека некои исто така вклучуваат USB порт каде што можете да го полните вашиот мобилен и други електронски уреди?

Wallидни ламби на Икеа

Овој вид светилки Икеа исто така може да се поправи. Постојат места каде артикулирачките раце не се неопходни. Ова е случај на патеки или на оние места каде што треба да осветлиме специфични елементи како што се огледало или слика. Меѓу сите опции од овој тип, нашата опција е повикана LED панели. Може да поврзете една или повеќе панели и да ги контролирате со далечинскиот управувач или мобилниот, покрај тоа што ќе го регулирате интензитетот на светлината и ќе го прилагодите на активноста што ја правите.

Wallидни светилки

Флексии и работни ламби

Пасиштата и работните ламби се многу корисни за ефикасно, продуктивно и удобно работење. Икеа работните ламби се прилагодуваат на вашето работно опкружување. Изберете светилка со флексибилна рака и глава затемнето до директна светлина точно таму каде што ти треба. На овој начин нема да ги затегнете очите или држењето на телото и ќе работите подобро.

Службени ламби и флексови

Ламби за на маса

Во онлајн каталогот на светилки Икеа, столни ламби се претставени како алатка за да се даде украс на просторијата а практичен и личен допир. Во Декоора не можеме да се согласиме повеќе; затоа што една од овие светилки поставена на вистинското место може да ја направи вашата дневна соба попријатна или вашето тело полесно да се релаксира или таа меморија што ја плетевте од последното патување, блеска.

Ламби за на маса

на икеа ламби тие ќе додадат многу стил на вашиот дом. Дали барате да додадете класичен шмек во дневната соба? Одржувајте трезен и минималистички стил кој избегнува одвлекување на вниманието во работната област? Дадете индустриски белешки за младинската спална соба? Каталогот Икеа ви овозможува да го направите тоа. Откако ќе ја имате посакуваната ламба дома, ќе треба да ја вклучите само за да ја завршите трансформацијата на просторот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.