Икеа тавански светилки за осветлување простории

Икеа тавански ламби

Дали барате да го направите престојот повеќе добредојден? Да ја зголемите висината на таваните? На икеа ламби Тие ви овозможуваат целосно да ја промените атмосферата во вашата дневна соба, спална соба или трпезарија во зависност од активностите што сакате да ги направите. Тие исто така ви помагаат создадете своја околина, да се донесе личност на оние досега студени простори.

на светло на таванот Соодветната поддршка може да помогне во подобрување на функционалноста и естетиката на просторот. Во каталогот Икеа исто така ќе најдете многу видови тавански ламби, со многу различни функционалности и стилови: светилки од растителни влакна за природен стил, метални ламби за вградување на индустриски допир, ламби за дизајн со органски форми за украсување на современи простори… Изберете еден што одговара на вашиот простор, вашиот стил и вашите потреби за осветлување.

Ламби од растителни влакна

Тавански светилки изработени од плетени растителни влакна како што се бамбус или ратан се комплетни тековниот тренд во светот на дизајнот на ентериер. Плетењето носи топлина и проектира декоративни светлосни мотиви во собата. Покрај тоа, бидејќи ламбите се рачно изработени, секој дизајн е „единствен“.

Ламби од ратан Икеа

Овие типови светилки совршено се вклопуваат во сите видови простори. Тие се идеални за донесе топлина до модерен простор заедно со други украсни додатоци изработени од растителни влакна како што се глави на главата, килими или столици. Исто така, работи одлично во рустикални и боемски поставки.

Ламби во индустриски стил

Сијалички за приврзоци во индустриски стил веќе долго време се протагонисти на големите издавачи на украси. Кујни и трпезарии од нив е особено корисна употребата на овој вид светилки кои имаат тенденција да висат над кујнскиот остров или трпезариската маса.

Индустриски тавански светилки

Иако оние со метална завршница беа омилени пред неколку години за украсување на овие простори, денес се оние во нијанси бела, сива, сина или црна боја. Каталогот Икеа совршено го одразува овој тренд, обезбедувајќи ни значителен број на дизајни со трезвени дизајни и заоблени форми.

Бели модерни ламби

Брз поглед низ каталогот на тавански ламби Икеа ни овозможува да откриеме трет тренд: модерни ламби со органски форми изработени од пластика. Дизајни кои се инспирирани од преклопувачките форми на ливчињата од цвет или движењето на лисјата на ветрот.

Бели модерни ламби

Заедно со овие, исто така, ќе најдете футуристички дизајни Инспирирани од научно-фантастичните филмови, лесно можете да преминете од посветло општо осветлување во затемнето амбиентално осветлување со едноставно влечење на врвките. И да, има простор и помеѓу модерните бели ламби за потрезвени дизајни, способни да се вклопат во секој простор!

Светилки со затемнети рефлектори

Ви овозможува безвременска ламба за дизајн со прилагодливи рефлектори насочи ја светлината во различни насоки, што е многу корисно во ходниците, кујните, чајната кујна или спалните соби, меѓу другите простории. Можеби не се највпечатливите ламби во колекцијата Икеа, но се достапни во широк спектар на модели и се прилагодуваат на целата куќа.

Рефлектори на таванот на Икеа

Наједноставните модели имаат два извори; најкомплетниот до пет светилки. Најмодерните дизајни се претставени во бела или црна боја, иако може да најдете и посмел дизајн во комбинација. Заедно со овие се издвојуваат оние со пораиндустриска естетика со златни детали.

Разнесени стаклени ламби

Барате навистина посебно и уникатно парче? Разнесени стаклени ламби се вистински накит со кои се украсува вашиот дом. Секое парче е уникатно, бидејќи се произведени од занаетчии со традиционални техники. Оние во форма на балон се најпопуларните, но не и единствената можност во каталогот Икеа.

Икеа препорачува да користите бела опалска сијалица со овие ламби во случај да сакате униформа дифузија на светлина, про transparentирна стаклена сијалица кафеава ако сакате потопол и украсен извор на светлина. Во каталогот, тие ви ги покажуваат најсоодветните светилки за секоја ламба, така што нема да имате проблеми да ги додадете и во вашата количка.

Икеа ламби

Други тавански ламби

Покрај горенаведеното, во каталогот Икеа ќе најдете LED светла за таван и лустери, класика за облекување дневни соби и спални во класичен стил. Меѓутоа, денес попопуларни се таванските ламби со геометриски дизајни изработени од челик со црна обвивка од полиестер во прав. Многу светлосни ламби кои ја изложуваат сијалицата.

Икеа има висечки тавански ламби со три краци од целиот живот за да ја облекува вашата дневна соба, но и други помодерни и поактуелни дизајни со кои ќе му дадете допир на достоинство на просторот. Какво светло ви треба? Униформа и општо светло? Светло насочено кон специфични точки во собата? Земете го ова предвид кога ќе одлучите меѓу многуте што ќе ви се допаднат од каталогот Икеа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.