Како да дизајнирате кујни со онлајн алатки

Дизајн кујни

Сега е време да се испланира дизајн на кујна И не знаеме ни од каде да започнеме Ние сме во морето на сомнежи, со многу идеи, инспирации и сакаме да додадеме сè, но без да знаеме каде да ставиме сè или како сè ќе излезе на крајот. Постојат оние кои имаат голема имагинација и можат да визуелизираат сè, но генерално на сите ни треба малку помош во овој поглед за да можеме да го видиме конечниот дизајн.

Денес има 3Д технологии кои се совршени за визуелизација нашата кујна до совршенство. Алатките преку Интернет не само што служат за да нè забавуваат, туку ни помагаат во многу работи, едната од нив е во дизајнирање кујна или просторија на едноставен и интуитивен начин, така што пред да купиме нешто или да го започнеме дизајнот веќе да имаме точна идеја за тоа што ние ќе постигнеме.

Зошто да користите онлајн алатки

Планер за кујна

Интернет-алатките за планирање кујни во вашата огромното мнозинство се бесплатни, така ќе заштедиме многу пари со тоа што самите ќе ја завршиме дизајнерската работа пред компанија што го прави тоа и ќе ни наплаќа за дизајнот покрај работата за создавање на кујната. Во денешно време, покрај тоа, онлајн алатките на ниво на корисник се навистина интуитивни, нема да мора да знаеме ништо за програмите за дизајн за да создадеме сопствена кујна. Тие всушност се претставени како да се игра. Нормално, треба да ги додадете мерењата на кујната за да направите преглед и да го додадете мебелот и сè што ни треба. Општо, ако не е специфична алатка од продавница, ќе додадеме мебел од основен стил на дизајнот, за да видиме пред се каков ќе биде конечниот состав. Очигледно стилот на нашата кујна подоцна ќе зависи од мебелот и деталите што ќе ги избереме.

Како да најдете алатки преку Интернет

Со едноставно пребарување во Гугл ќе видиме огромна количина на можности за кои наоѓаме дизајнирајте ја кујната од нашите соништа. Можеме да видиме слики и да ги прочитаме општите резимеа на секоја алатка преку Интернет. На овој начин ќе добиеме идеја за тоа како тие можат да работат. Последниот чекор е да се обидеме секој што го привлече нашето внимание за да видиме дали е тоа што го сакаме, дали е лесно за нас да го користиме и дали конечниот дизајн нè задоволува и сметаме дека е корисно да ја испланираме нашата идна кујна.

Планер за кујна во Икеа

Кујни на икеа

Најпознатата продавница за украси во светот не воодушевува со a планер за онлајн кујна. Можете да изберете едноставен планер или тродимензионален. Ако сакате да ја купите вашата кујна во Икеа, одлична идеја е да додадете производи што ви се допаѓаат и конечно да го видите конечниот дизајн со сè што сте избрале, вклучена додатоци. Тоа е навистина едноставно и интуитивно, со цените на сите производи што ги додавате, така што ќе можете да добиете и конечна идеја за цената на сè, нешто што не може да се направи со други од овие алатки. На Икеа тие совршено знаат дека треба да го видиме финалниот сет и ни го олеснуваат тоа, но на овој начин можеме да ги контролираме трошоците, да ги избереме малите детали и навистина да видиме како нашата кујна на Икеа ќе изгледа дома. Избирате дали ќе го видите во две или три димензии.

3Д планери за кујна

Дизајн кујни

На тродимензионални планери за кујна Тие се најкомплетни, бидејќи ни овозможуваат да добиеме поприближна идеја за тоа како ќе биде секој агол од кујната. Homestyler е цел планер на куќата кој ви помага лесно да ја опремите вашата кујна. Со Атласки кујна имате уште еден едноставен планер, кој ви овозможува да изберете стилови и мебел и да ги прегледате подоцна во 3Д, како и да се поврзете со добавувачи во вашата област за да ја добиете саканата кујна. Планер за опун е уште една алатка за дизајнирање кујни во три димензии на наједноставен начин и во полна боја.

2Д планери за кујна

Планер

Ако не ви требаат планери во три димензии или тие се малку комплицирани за да ги визуелизирате, исто така можете да се прибегнете кон првите што се појавија, дводимензионалните. На страницата Икеа имате неколку алатки, па можете да изберете која ви се допаѓа најмногу. Мерилат е бесплатен онлајн планер за кујна тоа има помош од експерт Мерилат да ги реши сомнежите и каде можете да ги зачувате вашите дизајни за да продолжите со нив подоцна. Кујни на Рен е планер специјализиран само во кујни, така што има широк спектар на завршни работи, додатоци и детали за да видите многу поинтересен краен резултат. Со планерот Изберете кутија Имате алатка за дизајнирање на кујната во која можете да го контролирате и буџетот и со тоа да не излезете од него, нешто многу важно при дизајнирање простор и избор на детали и материјали. На овој начин секогаш ќе ги контролираме трошоците и конечниот резултат ќе биде прилагоден на нашиот буџет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.