Куќа на иднината

Ова ќе биде куќа на иднината

Каква ќе биде куќата на иднината? Во текот на минатиот век фантазиравме за низа технолошки достигнувања што ќе ги променат ...

бела врата дома

Успехот да се обојат вратите во бело

Дали размислувате да ги обоите вратите на вашиот дом во бело? Ако се сомневате и не знаете што да направите, не пропуштајте го овој напис, ќе можете подобро да одлучите!

софа кревети

Денешни софа кревети, удобни и убави

Дали барате големи и удобни софи? Внесете ги и откријте ги овие идеи за удобни кревети за софа, кои исто така можат да имаат складирање за складирање работи.

Вип-куќиште-контејнер

Контејнер „Вип“ како дом

Vipp Shelter е застаклена челична конструкција 55м2 и служи како монтажна куќа. Потребно ви е само место да го ставите.

3Д печатени керамички фигури

Дали сакате керамички фигури? Дали сакате да откриете фигури создадени со 3Д печатење? Не пропуштајте што ќе ви објаснам!

пренослива монтажна куќа Ábaton

Пренослива куќа по пат

Ábaton дизајнираше транспортна куќа по пат од 27 м2, со доволно простор за уживање сам или како двојка.

Дрвени подови

Дрвени подови од шевронен

Дрвените подови со шема на шевронен ги имаат сите вообичаени карактеристики на овој материјал и се исто така високо декоративни.

Електицизам за сите

Електицизмот е уметнички тренд што меша елементи од различни стилови и времиња, со кои ќе искористиме за да додадеме детали во нашиот дом.

Скриена корпа за перење алишта од Мика Толванен за MUUTO

Функционални корпи или чанти за облека 2

Корпите за алишта произведени од големи компании за дизајн обично нудат плус за нивната функција „две во едно“ или нивните органски завршетоци со едноставен формат

Стол за лулка Мураками, американски дизајн на Рохус Jacејкоб

Лулање столици со двојна функција

Денешните дизајни на столици за лулка не само што ги ревидираа удобноста и форматот на класичните модели, туку и им носат нови карактеристики.

Полици на мртва природа на италијанската фирма Ex.t

Новитетите на Келнскиот саем - IMM 2013 2

Неколку примери на мебел што беа презентирани за време на последното издание на Келнскиот саем овој месец, со големо присуство на германски фирми.

Оригинални простори за читање

Давањето оригинален шмек на аголот за читање може да го означи личниот карактер на овој простор; Можеме да избереме и парчиња што ги обединуваат седиштето и библиотека

Нови дизајни за гумени чаршафи

Гумените чаршави за маса имаат ажурирани обрасци и подобрени материјали; Повеќе нема изговор да ги искористам сите свои доблести без да изгубиме малку стил.

Компактна кујна во челик што е поставена на идот

Компактни дизајнерски кујни

Новите компактни кујни помагаат максимално да се оптимизира просторот, тие се мултифункционални и нивните дизајни се поедноставени на естетско ниво.

Дизајн осветлување на домот

Дизајн осветлување на домот

Кога украсувате просторија, еден од основните фактори што треба да се земе предвид е видот на осветлување и ламби што треба да се изберат.

Идеи за украсување соба за игри

Идеи за украсување соба за игри

Украсете ја просторијата за игри. Организирање игротека е добра можност да се ослободите од скршените играчки и оние што веќе не се корисни.

Готвење на отворено и скара

Отворена кујна и скара. Недела 2011 година од групата МЦЗ ја претставува најновата од скарата 2011 година, посветена на loversубителите на готвењето на отворено.

ЛавМаноло, моден чевлар

Кери Бредшо сигурно би сакала да има неколку вакви чевларци во својот фенси плакар за прошетки. И многу ...

Реформирајте ја кујната

Уживањето во функционална, практична и пријатна кујна е желба на секое семејство. Посветете го целото потребно време на проектот за реформа на вашата кујна.

Стилски базен

Совети за вашиот базен

Базенот е релаксирачко место каде семејството го поминува своето слободно време. Оригинални, едноставни или луксузни дизајни се оние што ги избира мнозинството.

Стилски фотелји

Специјални фотелји

Фотелјите играат важна улога кога станува збор за украсување на околина, на класичните модели им се додаваат парчињата од колонијален и современ стил.

Martex го претставува Kyo, работна маса со обновена естетика

Martex го претставува Kyo, работна маса со обновена естетика дизајнирана од Марио Мацер. Колекција бироа со технолошка иновација која комбинира, во еколошки синтетички материјал, природната перцепција на вистинското дрво.

Младинска соба Алтамода.

Соби за млади на Алтамода

Гламурозен, оригинален, комбиниран дизајн, неокласичен стил и модерни текстури, ова се просториите за млади предложени од италијанската фирма Алтамода.

Мебел за бебешка соба.

Функционален мебел за бебиња Алондра

Бебешки мебел во минималистички стил кој се издвојува за оптимално користење на просторот и можност да еволуира од креветчиња до кревети, маси и работни маси.

Мебел во нео-барок стил

Нео-барокен мебел од фирмата Мода

Modá, италијанска фирма која произведува мебел што комбинира функционалност, дизајн и боја за да постигне современи парчиња со елегантен нео-барок стил.

различни средини

Многу забавна куќа.

Малите имаат многу енергија и сакаат движење, зошто да не вклучат некои елементи во нивната соба за да ...

Алхондига Билбао

Од „семејни“ причини често патувам во Билбао, а денес ќе ви кажам за архитектонско дело што го открив во ...

Нишање: стол-лулка за двајца

На пазарот за мебел можеме да најдеме многу различни видови столици за лулка, класичниот Тонет, на пример, во кој ...

Најретки згради во светот

Денес ви донесувам компилација од некои од најретките згради во светот. Архитектонски дела апсолутно надвор од ...