икеа ламба во дневната соба

Подни светилки од Икеа

Подните светилки Икеа се идеални да не го подобруваат осветлувањето во вашиот дом и исто така да го подобрат вашиот декоративен стил.

подни светилки за украсување

Украсете со подни ламби

Подните ламби можат да бидат одлична атракција за просторијата, додаваат многу елегантен допир и исто така овозможуваат многу повеќе осветлување.

5 видови светилки за кујна

Внимавајте на овие 5 типа светилки за да можете да осветлите на најдобар можен начин просторија во куќата како што е кујната.

Осветлете ја терасата

Осветлување за бохо шик тераса

Откријте ги најдобрите идеи за осветлување за вашата бохо шик тераса. Одлични идеи да уживате во овој отворен простор дури и навечер.

Геометриски светилки

Украсете со геометриски ламби

Геометриските светилки се навистина нов елемент, кој доаѓа од скандинавскиот стил и индустрискиот тренд. Откријте ги моделите.

Светлосни точки во кујната

Додадете светлосни точки во кујната

Додавањето точки на светлина во кујната е нешто многу потребно, бидејќи е место на кое му треба дополнително осветлување за да може да работи и да избегнува несреќи.

Осветлете ја терасата

Како да се осветли терасата

Осветлувањето на терасата е важно во текот на месеците со помалку светлина. Постојат многу начини и идеи ова осветлување да одговара на стилот.

Оригами светилки

Оригами светилки, каде и како?

Ние ви покажуваме како да направите и каде да купите ламби од оригами; хартиени светилки со кои ќе се даде интимна атмосфера во просторијата.

Бамбус и памучна ламба З1

Z1, ламба од бамбус и памук

Светилката Z1 со бамбусова структура и органска памучна абажурка денес е предмет на желба благодарение на органските форми.

светлина

Идеи за правилно осветлување на куќата

Осветлувањето на куќата е од суштинско значење за декорацијата да изгледа добро и исто така да можете да се чувствувате добредојдени и со голема удобност во текот на целиот ден.

XXL ламби на масата

Тренд: XXL ламби на масата

Еден од актуелните трендови во декорацијата нè повикува да поставиме големи ламби на масата во кујната или трпезаријата.

Спални соби со лустер

Гроздобер соби со лустери

Лустери, симбол на елеганција и богатство во други времиња, се идеални за украсување простории со класична и гроздоберна инспирација.

Ламба за прибор за јадење

Осмелете се со рециклирана ламба

Со рециклирани материјали и малку креативност, ќе можете да изненадите со оригинални ламби, многу лесни за правење и достапни за секој џеб.

Осветлено огледало со традиционални wallидни светла

Осветлете го огледалото во бањата

Осветлувањето на огледалото во бањата е од суштинско значење, така што општата светлина во бањата е хомогена и во исто време е пријатна кога ќе погледнеме во неа.

Ламба Grpashoppa, дизајнирана од Грета Гросман за Gubi

Светилки за читање: која да избере

Светилките за читање еволуирале од класичен или ретро модел до минимални LED верзии или други направени специјално за надворешна употреба.

Декоративни ламби

Декоративни ламби

Одлични светилки за трпезарија или дневна соба, и тие имаат тенденција да претпочитаат поставувања каде преовладува монохроматското бело.

Осветлување на бања

Како да се запали бањата

Како да ја конфигурирате опремата за осветлување во бањата што е соодветна, решение за оние кои сакаат да ја обноват или дизајнираат оваа домашна средина.

Дизајн осветлување на домот

Дизајн осветлување на домот

Кога украсувате просторија, еден од основните фактори што треба да се земе предвид е видот на осветлување и ламби што треба да се изберат.

Шармантна галерија

Изградете ја галеријата

Претворањето на галеријата во простор за континуирана употреба е одлична идеја. Благодарение на соодветното куќиште можете да го користите и во зима.

продажни места wallидна уметност

Излези за украсување на вашиот дом

Големите брендови за мебел и додатоци отвораат продажни места каде што можете да ги купите нивните производи надвор од сезоната по најдобра цена.

Алхондига Билбао

Од „семејни“ причини често патувам во Билбао, а денес ќе ви кажам за архитектонско дело што го открив во ...

Современи ламби од Фоскарини

Марк Садлер дизајнираше за ламба за трескање Foscarini, елегантна тубуларна ламба која емитира мека светлина преку својата ...

Бања со светлина и стил

Туш што се удвојува како светилник и кој истовремено ги исполнува разноврсноста и естетските обрасци, затоа ...

Камења што осветлуваат

Овие впечатливи луминисцентни карпи, употребливи во надворешни и затворени простори, се креативен предлог на италијанската фирма Олуце да ...