Кревети кои се кријат

Кауч 

Имајте мала куќа, тоа може да биде непријатност за многумина. Ние секогаш сонуваме за големи простори и пространи украси во исто време како модерни и со мебел во секој агол. Па, кога ќе се најдеме со помала куќа, не мора да се откажуваме од својот сон.

Едноставно, треба да се прибегнеме кон пооригиналниот мебел, кој ни нуди подобар квалитет на живот. На кревети кои се кријат со најдобро решение за да се создаде просторија во делот од куќата што го претпочитате. Во текот на денот тие ќе останат скриени и ќе излегуваат ноќе, за совршен одмор.

Кревети кои се кријат во таванот

Преклопен кревет на покривот

Ако веќе размислувате за идејата, но не знаевте каде да ја поставите, што мислите за таванот? Да, априори можеби е нешто чудна идеја, но ќе ја сакате веднаш штом ќе ја видите. На преклопни кревети на покривот тие ќе овозможат просторот на нашите простории да не го заплашува повеќе мебел. Овој тип кревет ќе биде вграден во горниот дел од секоја соба. За да можат да ги користат, тие имаат челичен кабелски систем, како и водичи кои ќе го олеснат и побезбедно работењето.

Уште еден предности на креветите што се скриени во таванот, е дека кога ќе ги спуштите, тие не стигнуваат до земјата. Оттука, ако имате маса со столови во текот на денот како трпезарија или работна маса, можете да ја оставите на место. Зарем не изгледа како иновативна опција?

Кревети кои се кријат во идот

Конвертибилниот мебел станува сè помодерен. Ако порано гледавме како креветот може да се спушти од таванот, сега ни останува уште еден фундаментален дел. Зборуваме за креветите што се скриени во идот. Бидејќи на овој начин, ние ќе продолжиме да го почитуваме просторот, додека ќе дадеме неколку опции на истото парче мебел.

Кревети кои се кријат

Кога зборуваме за а преклопен кревет на идот, ми паѓа на ум големо парче мебел од кое можеме да го отстраниме просторот за одмор. Така е !. Можеме да видиме како гардероба или гардероба може да содржат вдлабнат панел што ќе доведе до самиот кревет. Таканаречениот хидрауличен систем ќе биде оној што е одговорен да може да го спушти и подигне уредот по наша желба. Денес можеме да видиме и како типичниот мебел од дневната соба може да се претвори во кревет. Во повеќето случаи, тие ќе останат целосно незабележани. Факторот на изненадување ќе биде инсталиран на лицата на вашите гости кога ќе видат дека трансформирате дневна соба во пријатна просторија!

Дали Икеа има кревети што се кријат?

Икеа кревет со преклопување 

Кога мислиме на купи ефтин мебел, Икеа е продавницата што секогаш ми паѓа на ум. Затоа, мора да се каже дека ако барате кревети што се кријат, ќе ги најдете и во вашата најблиска продавница. Тие имаат поедноставен модел, но исто така доста практичен. Можете да уживате во убава бела гардероба, од која ќе излезе кревет од 90 × 200. Се разбира, тоа е основна опција, но истовремено и совршено, за да не станува збор за кревет за кој станува збор, стан или мал стан.

Поврзана статија:
Преклопните кревети на Икеа заштедуваат простор

Каде да ставите скриени кревети?

Скриен двоен кревет

Како што видовме, има неколку простори каде да се постават скриените кревети.

 • Дневна соба: Кога имаме мал дом, мора да размислиме каде да ги поставиме скриените кревети. Едно од совршените места е дневната соба. Прво, затоа што иако софа кревети Ни даваат можност за одмор, што е подобро отколку да се определиме за мебел што е подеднакво функционално, но секогаш скриено. Оттука, ТВ мебелот е еден од главните. Слично на тоа, големите тротоари исто така можат да сокријат нешто друго.
 • Младински соби: Ако веќе ни треба простор во просторијата, во млади или деца, двојникот. Затоа вреди да се инсталира парче мебел од овој тип и тоа да ја прави својата двојна функција.
 • студии: За денот кога може да бидеш ти место на работа или студирање. На овој начин ќе бидете опкружени со големи библиотеки или мебел со цел да ги организирате сите книги или трудови. Но, во текот на ноќта, тие ќе ја имаат својата функција како кревет за преклопување.

Без сомнение, скриените кревети или преклопните легла се една од најдобрите опции, практични и оригинални. На овој начин нема да мора да ја гледаме нашата куќа преполна со мебел. Дали веќе сте се одлучиле за една?

Некои модели на кревети кои се кријат

Во мали куќи, ставете а кревет без зафаќање премногу простор е комплицирано. За да се избегне овој проблем, различни куќи за мебел ги вработија своите дизајнери да најдат решение.

Марката Декадражи, создаде совршени кревети за мали простори, во текот на денот и кога не се користат, тие се подигаат со помош на многу удобен механизам и се сместени во таванот, правејќи го тој простор отворен без креветот да стане пречка. Може да се постави на различни висини во зависност од потребите и кога ќе се спушти, некои нозе се отстрануваат така што неговата стабилност е поголема. Исто така, има предност што кога е „складиран“ на таванот станува многу корисен извор на светлина благодарение на инсталацијата на разни лус точки под креветот.

Постојат и други поевтини, но помалку иновативни методи, на пример, моделот Еуро компјутер на Марфи брендот Кревет Модерни кревети Марфи го прави креветот да исчезне откако ќе станеме наутро, оставајќи на своето место корисна и удобна работна маса со полици. Никој нема да може да знае дека позади има широк кревет, ако не им кажете сами. Има различни модели во зависност од големината на креветот и алатката.

Друг модел на оваа марка Модерни кревети Марфи се одликува со удобна фотелја кога креветот е поставен за да можете да уживате максимално во просторот во текот на денот. Кој замислува дека тоа е кревет ноќе?

Ние секогаш можеме да одиме во преклопни кревети повеќе класични отколку кога се ставаат настрана изгледаат како едноставна гардероба. Можеме да ги најдеме и во опција на кревети на кревет или единечни или двокреветни кревети.

слики: леблогдеко, летачки лежишта, украсионделакаса, камег.ес, костко.ко, токамадера.ес


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

31 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ме интересира креветот за преклопување 1 Сакав да ја знам цената dijo

  исто така цената на софата 2

 2.   Оскар dijo

  Би сакал да ја знам цената на двосед кревет и дека кога е затворен, троседот останува

 3.   Себастијан dijo

  Каде можам да ги најдам овие преклопни кревети од 90 ° кои личат на ормани ???? Која е неговата вредност и постојат на 1,5 места

 4.   Милагрос Морено Перез dijo

  Каде можам да го купам креветот што се качува до таванот и колку чини? Одговорот е итен. Благодарам

  1.    Марија васкез dijo

   Креветот е од BedUp и неговата цена значително варира во зависност од мерењата, завршниците и додатоците. Може да побарате понуда на http://www.bedup.fr/

 5.   Ricardo dijo

  Здраво, добра ноќ, ако сте толку kindубезни да ми кажете колку чини креветот на креветот што личи на плакарот и да знаете дали има модел каде има само два сингла и се чуваат како посебен плакар. моите ќерки и просторот е мал. Ви благодарам, но цената со испорака до Курнавака Морелос

  1.    Марија васкез dijo

   Цената на кабриолет кревети на кревети е приближно 2800 €

 6.   Марта Лопез dijo

  Здраво! Би сакал да ја знам цената на последниот единечен двоен кревет, што е едноставна бела гардероба. Би сакал да знам мерења, ако вклучува душек, дали има повеќе бои и цена.

  Ви благодарам многу!

  1.    Марија васкез dijo

   Во Sellex или Elmenut можете да најдете едноставни кревети за преклопување од овој тип. Тој кревет, конкретно, не можам да ви кажам кој го потпишува, бидејќи влезот е напишан од колега

 7.   Borja dijo

  Здраво, би сакал да ја знам цената на основниот преклопен двоен кревет во бело, ве молам.
  Благодарам

 8.   Дајана dijo

  Ме интересира креветот што станува фотелја: «Модерни кревети од Марфи», би сакал да ја знам цената во готово и со картичка.
  Чекам.
  Поздрав.
  Дајана

 9.   марија де фатима ногеира рамос dijo

  Добра ноќ, ме интересираше да добијам скриен кревет, како можам да дознаам повеќе информации, големина, боја, цена? Ви благодарам

 10.   присца dijo

  Здраво! Бев заинтересиран да ја знам цената на вертикално преклопниот двоен кревет со софа и полица. Благодарам

 11.   Chus VD dijo

  Би сакал да знам насоки во Мадрид, каде што можам да видам ваков вид мебел. Ви благодарам

 12.   rocio dijo

  Колку е спасен креветот и тоа е работна маса. Ви благодарам

 13.   Макарена галардо dijo

  Би сакал да знам цени и каде да одам да ги најдам

 14.   Литзан dijo

  Здраво, барам буџет за креветот што оди до таванот, живеам во Мадрид.

 15.   Cristina dijo

  Еј.

  Би сакал да ја знам цената и каде можев да ги видам креветите што се скриени во таванот

 16.   Сандра абела dijo

  Каде ги наоѓам, јас сум во Богота, Колумбија

 17.   Виктор dijo

  Ми треба преклопен кревет до двојниот wallид
  како мебел

 18.   Силвија dijo

  Liveивеам во Аргентина, би сакал да купам кревет што се качува до таванот. Needе ми требаше барем механизмот и подобро сите csma. Го чекам вашиот одговор, ви благодарам многу

 19.   ЈЕСМИН СЕЦИЛИЈА ГАРЧА КОРЕА dijo

  ВЕ МОЛАМ КОНТИРАЈ КРЕВЕТ

  БЛАГОДАРНОСТ

  ЈАСМИН

 20.   Хесус Кастиloо Лара dijo

  Добра ноќ.
  Може ли да ме преминете или да ми дадете цена на кревет што може да се извезе на wallидот. Livedивеев во Салтило Коахуила во Мексико и ме интересираат овој вид вдлабнати кревети во wallидот за да заштедам простор. Со почит

 21.   ЧАРИТО dijo

  Ми се допаѓаат креветите со отстранливи кабинети каде што ги добивам од еквадор

 22.   ХЕКТОР МАКИНТОШ dijo

  ЗДРАВО, ДОБРО БАРАМ КРЕВЕТОТ КОЕ СЕ КРИВА ВО ПАILАРОТ КАДЕ МОANЕ ДА ГО НАЈДАМ ОД ВАЛЕНЦИЈА

 23.   Алазна dijo

  Здраво, би сакал да ја знам цената на креветот што се спушта од таванот, и оној што излегува зад црвениот тросед, благодарам

 24.   Дејмис dijo

  Ми треба креветот што се крие во wallидот и се претвора во компјутерска маса

 25.   Ирчка dijo

  Прекрасно !!! Јас сум дизајнер. Како можам да ве контактирам ???

 26.   вера dijo

  Јас би сакал да знам каде се наоѓаат и цената на двојниот преклопен кревет кон theидот

 27.   РУБЕН АНТОНИО АГИЛАР ВИЛА dijo

  СУПЕР МОДЕЛИ, ФАНТАСТИЧНО ИНТЕРЕСИРАМ ЗА НЕКОИ КРИЛЕНИ КРЕВЕТИ КАДЕ СЕ СОСТАВУВАНИ ПРОДАВНИЦИТЕ, ЈАС СУМ ВЕРАКРУЗ, Мексико, ги сакав

 28.   Seb dijo

  Во Шпанија постои компанија специјализирана за разни решенија за кревети кои се искачуваат на покривот. Се вика Ту Лехо ал Техо и се наоѓа во Мадрид.