Пловечки кревети во спалната соба, дали е можно?

Лебдечки кревет Флуттуа

Пловечките кревети го обликуваат возбуда од спиење суспендирана во воздухНа Првиот пат кога видов лебдечки кревет се зачудив; визуелниот ефект што го создава е шокантен, го измами нашиот мозок со леснотија. За момент заборавате дека лебдечкиот кревет не лебди сам по себе и бара wallидни загради и некои дискретни потпори за да изгледа како тој.

Пловечките кревети се навистина одличен пресврт во дизајнот на спалната соба бидејќи стануваат а фокусна точка со многу сила и личност. Овој тип лебдечки кревети е идеален за најмодерните спални соби, но немојте да се залажувате, со вистинскиот текстил тие можат совршено да се вклопат во секаков вид декоративен стил.

Лебдечки кревети ви дозволуваат да го потиснете насловот на главата. Овој елемент кој обично работи во спалните соби како фокусна точка, не е неопходен со лебдечки кревет. Овие, исто така, успеваат двојно да го измамат нашиот мозок. Не само што изгледаат како да лебдат, туку и го отвораат просторот, постигнувајќи визуелно поголема просторија. Дали го привлековме вашиот интерес? Откријте што е клучот за овие кревети, нивните предности и недостатоци да ги разгледате или не во украсувањето на вашата спална соба.

Пловечки кревет

Како изгледаат лебдечки кревети?

Лебдечките кревети се чини дека му пркосат на законот на гравитација кога во реалноста она што го прават им пркоси на нашите очи. Овој тип кревет има а платформа што се навртува на идот давајќи чувство дека креветот лебди. Без душекот одозгора и без текстилот, оваа платформа го привлекува вниманието сама по себе поради својата цврстина, иако не е единствената одговорна за издржување на целата тежина.

Повеќето лебдечки кревети имаат а централна поддршка која се прилагодува по висина, покрај платформата прицврстена на ид. Поддршка и покрај која креветот продолжува да го создава тој магичен ефект на суспензија и доаѓа во различни форми и големини како што ќе имате време да ја видите на сликите.

Пловечки кревет со поддршка

Предности на лебдечки кревети

 • Создадете магичен ефект на суспензија што може да се засили со LED осветлување. претворање на креветот во theвезда од собата.
 • Тие се прилагодливи по висина во времето на инсталација и затоа е способен да се прилагоди на потребите на многу различни луѓе.
 • Суспензијата на една нога го олеснува протокот на просторот во просторијата, што го прави визуелно поголем.
 • Отсуство на пречки исто така го олеснува чистењето и хигиената.
 • Повеќето може да бидат инсталирани на различни видови wallsидови и ламинирани прегради од гипс

Недостатоци на лебдечки кревети

 • Тие се безбедни, но како и целиот мебел имаат Ограничување на телесната тежина што е од суштинско значење за почитување.
 • Немаат складиште дополнително под душекот.
 • Не може да се прикачат сите лебдечки кревети сите видови wallsидови. Оние со послаби точки на поддршка ќе бараат посилен септум.
 • Оние кревети со само една поддршка тие се скапи, тие не паѓаат под 2000 €

Модели на лебдечки кревети

Сакаме да ви покажеме во Декоора два примери на лебдечки кревети, за да можете да ги споредите карактеристиките во каталозите на куќите за мебел што ги продаваат. Флутуа е најпопуларна, прва што воведе пловечки тајни на пазарот. Flai е помалку софистициран дизајн со повеќе потпори, но постигнува сличен ефект по пониска цена.

Кревет Флутуа - Езеро

Флуттуа е првиот лебдечки кревет во светот кој му пркоси на законот на гравитацијата. Една единствена централна поддршка, прилагодлива по висина, ја поддржува рамката, фиксиран на wallидот со помош на проучено сидро: иновативната база за кревети HPL е незабележлива за окото, создавајќи магичен ефект на суспензија за креветот. Без надворешна пречка за душекот, без цврста пречка што го ограничува протокот на просторот во просторијата, што го прави чистењето и хигиената што е можно поедноставни.

Лебдечки кревет Флуттуа

Внимателната инженерска студија овозможува инсталирање во различни видови wallsидови и прегради од ламиниран малтер, а строгите тестови гарантираат максимално ниво на безбедност за корисникот. Овој кревет, конкретно издржува тежина од две лица до 140 кг спијат или двајца луѓе од 120 килограми седат на рабовите.

Кревет Flai - Милер

Креветот FLAI, достапен во цврст даб, е особено привлечен поради својот природен шарм. Јасните, прави линии создаваат хармоничен дизајн јазик и специјалната конструкција му дава на креветот пловечки изглед.

Пловечки кревет Flai

Креветот, исто така, може да се прилагоди по потреба. На пример, достапен е со или без потпирач за глава. Може да се нарачаат практични додатоци за дополнителен простор за складирање. Врв, сепак, е дополнително LED осветлување, што го подвлекува лебдечкиот ефект на мебелот.

Каде да ги ставите

Овој тип кревет е идеален и за мали спални и за големи спални соби. Бидејќи нема толку многу пречки што овозможуваат континуиран поглед на земјата, тие обезбедуваат поголема визуелна амплитуда во собите, карактеристика особено во малите спални соби.

Што се однесува до неговата погодност во големи спални соби, ова се должи на неговата способност да ги привлече сите погледи. Во голема спална соба, со поголем број мебел, за очите е полесно да се распрснат. Меѓутоа, без сомнение, лебдечки кревет ќе стане центар на вниманиеНадвор од конкуренција!

Поврзана статија:
Како да декорирате големи спални соби

Пловечките кревети, исто така, ќе додадат нов и модерен допир во спалната соба. Стил што може да го подобрите со вклучување на LED светла и облекување на креветот на трезен начин, како што можете да видите на различните фотографии, со текстил во неутрални бои. Дали претпочитате да одржувате потрадиционална естетика? Облечете го креветот во топла облека или потпирајте се на обоени перници и перници за да избалансирате чаршаф или ватенка со светли нијанси.

Сега, веќе ги имате сите информации што треба да ги знаете дали лебдечките кревети се или не се за вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мишел Замитиз dijo

  Каде можете да ги набавите овие кревети во Мексико Сити? Поздрав

 2.   Хозе Гарсија dijo

  Здраво

  Би сакал да ја знам приближната цена на лебдечкиот кревет што се појавува во овој напис.

  Благодарам

  1.    Сантијаго dijo

   Како во Аргентина можете да ги добиете? Каде и по која цена?

   Дали би сакал да го ставам во кабина во која се издржува wallидот од трупци?
   Ти благодарам многу

 3.   Хуан Техада dijo

  Дали е можно да се добијат плановите за овој лебдечки кревет? би било многу интересно да ме направиш еден.

бул (точно)