50 трикови за да имате организиран дом

Индекс

Трикови за организирање на вашиот дом

Во овој живот што го имаме стрес и малку време, се чини дека организирана куќа е утопија. Но поважно е отколку што мислите да имате соодветни простори за уживање во пријатна и пријатна куќа, каде хаосот и нарушувањето не претставуваат непријатност и на овој начин, исто така е полесно да ја исчистите и вашата куќа да биде секогаш во добра состојба.

Но, ако сте од луѓето кои обично имаат неуредна куќа и тоа го обвинуваат на недостаток на време, треба да знаете дека редот е неопходен за вас, за вашиот дом и ако живеете како семејство ... и за нив. Затоа, преку овој ebook ние сакаме да ви ги дадеме потребните информации и многу совети, така што од денес немате изговори и можете да го имате вашиот дом добро организиран ... ќе ги видите сите придобивки што ќе ви ги донесе!

Преземете ја бесплатната е-книга со сите трикови за организирање на вашиот дом

е-книга со трикови за организирање на вашиот дом

БЕСПЛАТНА е-книга со сите трикови за организирање на вашиот дом

Преземете ја е-книгата целосно бесплатно и ќе имате пристап до сите трикови за одржување на вашата куќа организирана. Има повеќе од 50 совети, од кои 20 ексклузивни ве чека во оваа е-книга до која ќе имате пристап со притискање на следното копче Лајк:

Важноста да се има организирана куќа

Дали организирањето на вашиот дом е навистина корисно? Без двоумење за секунда. Можеби има луѓе кои сметаат дека е позабавно да се живее меѓу нарушувањето и да се најдат нешта случајно, а не кога ти требаат, но реалноста е дека организацијата е клучна за хармоничен живот, здрава и рамноправна за успех. Ако некогаш сте помислиле дека животот во неред не е толку лошо, тоа е затоа што никогаш не сте престанале да размислувате не само за придобивките, туку и за тоа колку е важно. Дали сакате да знаете некои од овие придобивки од организирањето куќа?

Мебел за организирање играчки

Haveе имате повеќе слободно време

Имањето куќа организирана ќе ви биде полесно да можете да ги чистите работите побрзо, а исто така, губењето работи ќе замине во историјата. Lessе потрошите помалку време во потрага по изгубени работи и ќе имате повеќе време да се посветите на работите што навистина ви се допаѓаат и дури ќе можете да потрошите повеќе време. Исто така, ќе имате повеќе време да подготвите здрави оброци за вас и целото семејство!

Дневна соба во мини стан

Willе заштедите пари

Со тоа што секогаш знаете што имате дома нема да купувате работи во дупликат само ако не се сеќавате на она што веќе сте го имале. Можете ли да замислите да купувате црни панталони само затоа што не можете да ги најдете поради нередот во плакарот? Aабе е пари! Што ако мислите дека сте ја изгубиле кујната миксер, но се чува само во фиока полна со несакана храна? Со цел ова нема да ви се случи!

Детска спална соба

Haveе имате поголема рамнотежа во вашиот живот

Beе можете да имате поголема рамнотежа во вашиот живот затоа што ќе потрошите помалку време за да ги поправите ситниците и повеќе време за работите што навистина имаат значење да се обрне внимание како што се здравјето или вашето семејство. Постигнувањето рамнотежа ќе ве подготви да живеете неверојатен живот. И вашата куќа ќе изгледа убаво! Добро нарачано и чисто!

Организатор на Икеа, римфорса

Психолошки придобивки од редот дома

Но, покрај важноста и предностите што можете да ги имате кога наоѓате добра организација во вашиот дом, постојат и други психолошки придобивки што не можете да ги игнорирате. Редоследот ќе ви помогне да имате поголема емоционална благосостојба и да чувствувате дека имате контрола врз вашиот живот од сите аспекти. Редоследот во вашиот дом ќе ви помогне да го подобрите редот во вашата глава. Многу луѓе со вознемиреност имаат потреба да ја нарачуваат куќата скоро компулсивно за да почувствуваат дека имаат контрола и ред внатре ... но не е потребно да се чувствуваат вознемиреност за да се постигне тоа. Следно, ќе ви кажам некои психолошки придобивки од редот дома.

сликарство-куќа-забава1

Willе го намалите стресот

Со намалување на нередот околу вас, тоа ќе биде како да влечете тешки синџири што оделе со вас цел ден и кои не би ви дозволиле да бидете сами. Нередот ќе ве забави и исто така ќе направи да се чувствувате многу под стрес. Кога ќе се ослободите од нередот, ќе доживеете чувство на слобода што можеби претходно не ви беше познато.… Но, кога ќе го сретнете, секогаш ќе сакате да го имате и секогаш ќе го одржувате вашиот дом чист и организиран!

Чистење на тепих

Beе бидете погостопримливи и ќе имате помалку стрес

Ако имате валкана и неуредена куќа, нема да сакате да имате гости во вашиот дом затоа што едноставно ќе бидете засрамени. Наместо тоа, со добра домашна организација ќе избегнете таква вознемиреност кога посетителите ќе пристигнат во вашиот дом, нема да се плашите од тоа што тие можат да мислат затоа што ќе бидете горди на секој агол од вашата куќа ... и тоа ќе рефлектира како сте лично! Lookе изгледате и чувствувате подобро благодарение на редот во вашиот дом.

Дневна соба со зелени тонови

Е се чувствувате со попозитивен став

Кога имате сè на свое место, добро организирано, мирисате на вашиот дом чист и сфаќате дека сè е на свое место, тогаш можете да почнете да чувствувате како сè почнува да има смисла и ќе се чувствувате многу подобро. Можете да изберете работи што не ви служат за да ги подарите или да ги фрлите ако се скршени, Многу е ослободувачко! И, она што го користите, ќе го имате добро нарачано, обезбедувајќи добра енергија.

исчистете ја кујната

Изградете добри навики на ред

Ако до денес не сте паднале во важноста на редот во вашиот дом, покрај тоа што знаете неколку совети за да имате добра организација во секоја од најважните простории на домот (како што ќе коментираме во следните точки), тоа е исто така потребно е да се изградат добри навики за ред. За да имате добри навики, мора да запомните дека не се постигнуваат преку ноќ, Потребни се околу 66 дена за акцијата што сакате да ја автоматизирате да стане навика. Следно, ќе разговарам со вас за некои добри навики кои ги имаат поорганизираните луѓе за да можете да ги правите дома и да ги спроведувате во вашиот живот ... затоа што да имате добра навика е главниот трик за да постигнете добри резултати!

Уредна кујна

Бидете селективни за тоа што купувате и чувате

Ако има нешто што не сте го користеле повеќе од 6 месеци, ослободете се од тоа затоа што нема место во вашиот живот. Исто така, не треба да имате емотивна врска со нештата, тоа не е добро за вас. Кога размислувате да купите нешто, размислете не само за цената, туку и за комуналната услуга што ќе му ја дадете дневно, Дали е вредно купување? Дали тоа ќе ви предизвика дополнителен неред? Дали ќе биде потребно време за одржување? Треба да одржувате рамнотежа дома.

чиста кујна

Не оставајте за утре она што можете да го направите денес

Толку е едноставно, ако сакате да живеете во ред, не оставајте за утре она што можете да го направите денес, бидејќи во спротивно, ќе живеете само во неред. Правејќи работи денес, можете постојано да се грижите за нечистотијата и нередот без да дозволите да се акумулира или расипе вашиот секојдневен живот. Имајте правила: наместете го креветот кога станувате, подигнете ги крпите и закачете ги по секое туширање, избришете го подот после јадење, измијте ги садовите два или три пати на ден, итн. Не одложувај! Завршете ја задачата веднаш, наместо да ја оставите за подоцна! Неопходно е да знаете и како да разликувате што е приоритет од она што не е, за да не живеете ниту вие опседнати.

Средете ја куќата

Други совети што не треба да ги занемарувате

 • Делегирајте кога не можете со сè
 • Не измислувајте изговори и правете работи кога треба
 • Секогаш чувајте ги површините чисти, не се собира прашина од неколку недели!
 • Имајте канти околу куќата и менувајте ги секогаш кога е потребно (не чекајте да се прелеат)
 • Разберете зошто е важна организацијата и вклучете ја во вашиот животен стил
 • Сите работи треба да имаат свое место во вашиот дом
 • Не чувајте работи што не се навистина потребни или што не ги користите
 • Побарајте функционалност во елементите на вашиот дом

Чист фрижидер

Организација во кујната

Кујната е простор за доверба, без да знаете зошто е најдоброто место за состаноци, за да разговарате за важни прашања со пријателите или семејството. Покрај тоа, тоа е местото каде што храната се подготвува така од суштинско значење е да се земат предвид редот и чистотата во секој агол од кујната. Организацијата е многу важна за да можете да знаете каде е сè и дека можете да го имате при рака секогаш кога е потребно. Следно, ќе ви дадам неколку совети, така што организацијата на вашата кујна е одлична.

бели кујни

Кујнски ормани

Кујнски ормани се простори кои обично се затворени и дека работите се чуваат внатре за да има при рака производи и материјали. Но, понекогаш, во брзање, сè обично се зачувува без да се има воспоставен ред, што може да предизвика некои нарушувања и мала функционалност. Важно е да имате нарачка да чувате кој било предмет во вашите ормани и на овој начин можете да имате работи при рака.

Покрај тоа, од суштинско значење е да ги одржувате овие простори чисти цело време, особено оние ормани каде што чувате храна. На овој начин, ќе избегнете несакани посетители како мравки или други инсекти кои ја бараат вашата храна.

Тесна кујна со дрво

Помошен мебел

Помошниот мебел е идеален за секаков вид кујна бидејќи можете да најдете различни големини за да можете да изберете оној кој најдобро одговара на вашиот простор. Можете да изберете од помошни маси за кујна, колички, решетки за шишиња, острови, мебел со фиоки ... Видот на помошен мебел што ќе го изберете ќе зависи главно од потребите на просторот и организацијата што го имате во вашата кујна, но она што е јасно е дека помошен мебел никогаш нема да биде лоша идеја.

Кујнски wallsидови во сина боја

Полици на theидот (отворен)

Отворени wallидни полици се идеални за да можете зајакнете го просторот и осветленоста на просторијата. Покрај тоа, тие се идеални за поставување стаклени тегли во нив, кои секогаш се одлични за да обезбедат добар ред во вашата кујна. На пример, можете да ставите стаклени тегли со мешунки, други со ореви ... и секогаш ќе ги имате при рака и лесни за полнење! Но, полиците со отворен wallид можат да имаат повеќе функции и ако размислувате да ги ставите, сигурно веќе имате неколку идеи како да ги користите, нели?

Кујна во стил на колиба

Нарачајте идеи за големи и мали кујни

 • Користете квалитетни материјали за мебел
 • Користете бои кои комбинираат и се во согласност со вашите вкусови и интереси (во малите кујни подобро е да се одлучите за светли бои како неутрални, бели или пастелни бои)
 • Имајте доволно простор во мебелот за да можете да складирате сè што ви треба по ред
 • Зголемете ја светлината и сјајноста, така што поредокот е повеќе ценет
 • Дајте приоритет на чистењето на кујната за да биде секогаш беспрекорно

Долга тесна кујна

Организација во спалните соби

Спалната соба е неопходна просторија во куќата за сите луѓе, домот без спална соба престанува да биде дом за да стане нешто друго. Во спалната соба, обновуваме енергија и одмор, така, мора да биде просторија каде што ќе се обезбеди одмор, ќе мора да биде тивко и спокојно место без премногу живописни бои или преоптоварување на околината. Но, пред сè, покрај декорацијата, постои уште еден суштински аспект што мора да се земе предвид во спалните соби: организација.

Младинска спална соба во сина боја

Потребна е добра организација за да може да се промовира одмор и декорацијата да биде беспрекорна. Доколку спалната соба е неуредна и ако не се земат предвид организациските аспекти, хаосот би ја зафатил просторијата, а одморот би бил утопија. Затоа е потребно да се имаат предвид неколку важни точки:

Плакарот во спалната соба

Плакарот за спална соба е многу важно да го имате добро нарачан, бидејќи дури и да е затворен, ако го отворите и е хаос, чувството што го пренесува е многу непријатно. Поминете 5 минути на ден средувајќи го и за кратко време ќе имате совршена гардероба и тогаш ќе биде само да се одржува уреден и облеката добро обесена или свиткана. Доколку немате решетка за чевли, добро е да ја вклучите во вашата спална соба за да избегнете неред и дека чевлите се сите складирани и уредни без да се валкаат.

Yellowолта боја во спалната соба

Нарачајте под креветот

Ако имате простор под креветот, тоа е друго место за користење и подобрување на редоследот на престојот. Ако имате кревет со арматура, имате безбедно место да ставате работи како ќебиња или сезонска облека. Ако немате кревет од арматури, но имате слободен простор, можете да користите пластични кутии со тркала за чување на вашите работи (како што се чевли, стари книги или што и да мислите дека вашата спална соба е поорганизирана).

Нарачајте во кутии

Кутиите можат да бидат добра идеја за складирање на предмети што не ги користите редовно, но треба да ги имате при рака. На пример шалови, капи, обувки што малку ги користите, книги, итн. Кутиите можат да бидат поставени на врвот од плакарот или внатре во него или можеби, ако се украсни кутии, претпочитате да најдете друга област за да ги поставите.

совети-спална соба-гости

Организација во дневната соба

Дневната соба е најсоцијалната соба во домот И, ние исто така сакаме да се одмораме во слободно време, затоа е важно просторијата да биде добро организирана, уредна и чиста, за да гарантираме одмор и интеракција со нашите гости.

Дневна соба во светли тиркизни тонови

Не е важно каков вид украс или стил имате во вашата дневна соба, важно е организацијата да биде соодветна и дека можете да уживате во вашиот престој во потполност. Еве неколку совети што можете да започнете да ги применувате сега:

Функционални софи за подобар ред

Софите се добра стратегија за ред и организација во домот. Иако е точно дека тие треба да бидат со добра големина и да бидат пријатни, тие исто така можат да ви помогнат да организирате предмети како списанија, ќебиња или други предмети што сакате да ги имате при рака во оваа просторија. Постојат софи кои имаат стебло под седиштата и се функционални за оваа функција.

Дневна соба во чоколадно кафеава боја

Страничната маса

Типично, во дневната соба има странична маса или масичка. Можете да го купите на начин што ќе ви помогне во организацијата, за ова најдете табела во која има прегради за складирање работи. Иако друга опција е да имате повеќе од една помошна маса за дневната соба кои одат според украсот и кои се функционални во однос на организацијата.

Помошни маси

Мебел за дневна соба

Дури и најминималистичките парчиња мебел можат да ви помогнат во организација, дури и ако имаат малку простор. Покрај тоа, во мебелот од дневната соба е подобро да имате едноставен и пријатен дизајн отколку да бидете премногу оптоварувачки. Колку е поголем мебелот или што повеќе работи имате во нив, толку повеќе чувство за хаос и неред ќе има во собата. Затоа идеалот е да имате едноставен мебел со работи што ги користите секој ден или кои имаат многу јасна декоративна функција.

Дневна соба во вила

Полици за организирање и украсување

Полици во дневната соба не се секогаш потребни, но ако сакате полици, не двоумете се да ги ставите во вашата дневна соба. Полиците ќе ви помогнат да создадете уредена околина, бидејќи можете да ги прикажете елементите што ви се потребни на нив. Можете да создадете мала библиотека, или место за релаксација или агол на мириси. Што преферираш?

Декоративни кутии во дневната соба

Декоративни кутии ако не се злоупотребуваат може да бидат одлична идеја за украсување на која било просторија, а дневната нема да биде една помалку. Затоа, ако сакате да се организирате со украсни кутии, можете да го сторите тоа сè додека користите малку и за одредена функција. И, од суштинско значење е тие да се вклопат во декорацијата!

Станови за живеење во нордиски стил

Организација во бањата

Бањата е една од оние области во кои имаме многу работи, особено ако сме големо семејство. Крпи, производи за чистење и мали апарати понекогаш мора да коегзистираат на мал простор, но секогаш можеме да најдеме добри идеи да имате сè организирано. Еве неколку идеи за уредна бања со убав изглед.

Помошен мебел за бања

Помошен мебел за бања

Една од работите што секогаш имајте на ум е дека ни треба помошен мебел, тој мал мебел, но кој понекогаш исполнува многу функции. Оваа скала што лежи на wallидот е всушност практична полица со која можеме да ги оставиме крпите и да имаме сè при рака.

Помошен мебел за бања

Со овие одлични клупи веќе имаме парче мебел што се користи за многу работи. Од една страна можете да ги користите за да ги чувате крпите што секогаш мора да ги имаме при рака, а исто така и да ги класифицирате. Идеално е ако има деца дома, бидејќи секој може да има свој простор. Исто така е добро место да се остави облеката и да се смени, па затоа се многу практични.

Помошен мебел во ковано железо за бања

Помошен мебел Тие мора да одат според остатокот од декорацијата, затоа не смееме да заборавиме да избереме според стилот на бањата. Овој мебел од ковано железо е идеален за класична бања на која сакаме да и дадеме елегантен шмек.

Мал помошен мебел за бања

Un мал мебел Може да се користи за складирање на најкористените работи. Чешли, памуци и оние ситници што понекогаш ги оставаме насекаде во бањата. Постојат парчиња мебел што зафаќаат многу малку простор и ја имаат оваа функција.

Полиците отворени или затворени?

Затворени полици за бања

Двете идеи имаат свои добрите и лошите страни. Ако сте се одлучиле за една затворена полица, имате голема предност што не обојуваат толку многу, бидејќи тие не собираат толку прашина и нечистотија колку што не се изложени. Покрај тоа, можете да искористите предност што имате ормар со огледало, што е секогаш корисно за бањата.

Отворено полици за бања

Полици за бања

Ако, напротив, сте решиле да користите отворени полици, имате предност што имате сè повеќе при рака. Оваа опција е совршена ако сме уредени и секогаш имаме работи добро поставени, бидејќи во спротивно нарушувањето ќе се забележи кога сме на повидок. Исто така, треба почесто да ги чистите, иако за возврат можеме да ставиме работи за украсување како свеќи.

Кошеви за сортирање

Корпи за складирање

Овие корпи за складирање за бања се навистина практични и тие се исто така тренд. Обично се изработени од плетен, иако сме ги виделе и од ткаенина или ткаенина. Главната предност е што тие го донесуваат тој природен допир во бањата. Тие се совршени за бањи со материјали како дрво или растенија. Тие имаат ткаенина што лесно може да се извади и измие, така што тие секогаш се во совршена состојба.

Корпи за складирање

Добра идеја е да ги користите овие корпи на отворени полици, бидејќи можеме да имаме сè што е многу покласифицирано. Бидејќи тие се исто така декоративни, ќе имаме функционален елемент што му помага на бањата да има елегантен и модерен допир.

Корпи за складирање бања

Друга идеја да ги имате овие корпи за складирање е да ги обесувате. Thingsе имаме работи поблиску до рака, затоа е добра идеја за оние кои немаат многу време.

Креативни решенија за бања

Самостојни кутии за складирање

Најкреативните решенија се исто така добра опција да заштедите пари и да постигнете многу поперсонализирана и оригинална бања. Ако имате дрвени кутии дома што повеќе нема да ги користите, можете да ги користите како полици. Треба само да ги поправите на идот. За да им дадете малку повеќе живот, можете да ги насликате или да ставите позадина во позадина.

Полици за скали за бања

Старите скали повторно оживеаја благодарение на стилот на гроздобер и DIY трендот со кој повторно користиме сè. Сега тие се користат како полици и за закачување крпи, давајќи боемски шмек на целата облека. Подобро ако изгледаат користено и старо.

Како да организирате тоалети

Организирајте козметика

На тоалети и козметика Тие се она што ни создава најголема главоболка затоа што се мали работи што понекогаш завршуваат во фиоки, сите измешани без никаков редослед. Затоа мора да смислиме некој начин сите да бидат добро организирани, да знаеме каде да ги најдеме кога сакаме да ги користиме.

Организирајте тоалети

Ако имате голема фиока, можете да вклучите кутии во неа за да ја поделите секоја ставка. Можете дури да ставите етикети на кутии и работи, иако одлична идеја е тие да бидат транспарентни предмети за да можеме да ја гледаме нивната содржина во секое време.

Организирајте козметика во бањата

Овие идеите се многу практични, бидејќи ќе имаме сè што е многу при рака. Станува збор за користење на закачалките за да ставите тегли или мали саксии во кои ќе чувате малку од сè. Од козметика до памук или четки.

Организација за внатрешни работи

Денес е многу вообичаено да се работи дома, и затоа ги има многу идеи да имаме убава канцеларија Дома. Постојат сите видови на стилови, но исто така е важно да имаме функционален и уреден простор во кој ќе можеме поефикасно да работиме. И мебелот и некои идеи можат да ви помогнат да ја направите канцеларијата место без хаос.

Организирана канцеларија е функционална канцеларија

Организирана канцеларија

Ако нешто мора да биде канцеларија, тоа е функционално, бидејќи тоа е простор за работа и ефикасност. За да избегнеме губење време во потрага по работи и материјали, најдобро е да имаме сè добро организирано и класифицирано, особено ако треба да имаме документи и други работи, или просторот може да стане вистински хаос.

Полици за полици

Во зависност од видот на работата што ја извршуваме во канцеларијата, ќе мора да се организираме на поинаков начин. Има такви на кои не им треба премногу, бидејќи имаат сè на Интернет, а во тој случај ќе биде доволен основниот мебел и убавата декорација. Но, ако сте еден од оние кои имаат многу трудови, тетратки и белешки, мора да се организирате, или користејќи класификатори, кутии, полици или фиоки. На овој начин секогаш ќе знаете каде да најдете сè и нема да губите часови пребарувајќи низ трудови и мешани работи.

Идеи за нарачување мали канцеларии

Мала канцеларија

Кога немаме доволно простор, да знаеме како да го искористиме тоа е од суштинско значење да имаме пријатно место за работа, а не само функционално. На малите канцеларии се многу чести, бидејќи немаме големи простории дома за да ги поставиме. Имањето функционално парче мебел со простор за складирање веќе може да ни помогне. Покрај тоа, користењето многу бела боја на theидовите го прави престојот попријатен. Ниту, пак, треба да ја заборавиме важноста на доброто осветлување.

Организирајте канцеларија со малку простор

Табелата е еден од најважните елементи, особено затоа што нема многу простор. Можете да изберете едноставни идеи, или оние кои имаат фиоки во кои ќе чувате сè. Сортер или мала полица што оди под масата може да биде далеку како складирање без да зазема премногу простор.

Организирајте мала канцеларија

Ако исто така споделувате канцеларија со друга личност дома, секогаш можете да направите заеднички простор, но тоа е индивидуално за секоја од нив. Со диференцирани области за складирање и подобро едно пред друго отколку до него.

Практичен мебел за домашна канцеларија

Практичен канцелариски мебел

Практичен мебел е вовед во добро организирана канцеларија. Useабе е ако купиме убаво биро, но тогаш не е доволно пријатно или пространо. Мора да мислите дека табелата мора да има доволно простор да бидете пријатни и да не се чувствувате презаситени со работите што ги имате во него. Исто така, столот е многу важен. Ако ќе поминеме часови седејќи во него, најдобро е да биде многу удобно и ергономично.

Основен канцелариски мебел

Ако барате едноставност и практичност, одете на мебел што ја исполнува својата функција, без премногу да те комплицирам. Во нордиски стил, наоѓате многу основни предлози, со пространи маси и со идеи за складирање практични како оние обоени ормари.

Функционален канцелариски мебел

Ако имате голем простор, можете да изберете мебел што го сакате за разни функции. Имате корпи за складирање работи што малку ги користите. Полици за најкористените, така што ќе ги имате при рака, фиоки и други идеи за да одржите сè добро организирано.

Искористете ги wallsидовите на домашните канцеларии

Украсете канцелариски officeидови

Инспирациите може да се дистрибуираат на theидовите или да се користат за организирање работи. Ако сакаме креативно опкружување, можеме да ги искористиме како платно, да ги исполниме со добри идеи. Од слики до мотивациони фрази, цртежи или календар за да напишете што е важно, тие се основен дел од вашата канцеларија.

Искористете ги канцелариските wallsидови

На theидовите можеме да имаме голем простор за складирање, со отворени полици во кои гледаме сè што ни треба. Значи, можеме да имаме сè при рака и да добиеме чувство на поголема пространост отколку ако тие беа затворени. Овој простор, на пример, максимално ја користи областа на wallидот.

Искористете ги theидовите во канцеларијата

Друга идеја за wallидот е да имаат класификатори или панели во кои ќе ги ставаме работите што ни требаат и ги користиме. Исто така, идејата за ставање календар или плута во која ќе ставаме важни работи може да ни помогне да ја визуелизираме работата што треба да ја направиме.

Дека организацијата стигнува до вашиот дом

Се надеваме дека ве инспириравме да имате А. добро организиран дом, да нарачате секоја соба и да бидете свесни за триковите и идеите за живеење во идеална средина. Бидејќи домот е простор во кој мора да уживаме, и за ова ни треба одредена организација, избегнувајќи хаос. Со практични идеи и вистински мебел, сè е можно.

И запомнете дека со преземање на нашата бесплатна еКнига, ќе имате пристап до 20 ексклузивни совети што ги нема тука. Едноставно треба да дадете Лајк на Фејсбук со притискање на следното копче за да се фатите за тоа:

Дали ви се допаѓаше сите овие идеи да имате организирана куќа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Викторија Ордожез Мармолехо dijo

  Здраво, ја споделив врската на статијата на Фејсбук, но не можев да ја преземам е-книгата. Може да ми го испратиш?

 2.   Tata dijo

  Здраво. Јас го споделив, но не го преземам. Можеа да ми го испратат. Благодарам

 3.   кека dijo

  2 пати го споделив и не можам ни да го преземам. Можете да го испратите?