Нова линија на Икеа: Том Диксон

Дизајн на спална соба Том Диксон со главата на трска

Икеа секогаш доаѓа со новости и не е ни чудо, нејзините центри се како музеи за украси што секој сака да ги посетува. Всушност, ако одите во Икеа, веројатно нема да заминете со празни раце. Британскиот дизајнер Том Диксон е добро познат по неговиот иконски С (стол) и ентериерот на импресивниот хотел Мондријан во Лондон. Кралицата на Лондон дури и официјално го назначи во Редот на Британската империја. И сега, можете да ги набавите нивните иконски парчиња за доста скромни цени и да ги вметнете во вашиот дом.

Можете да имате украс за спална соба од раката на Том Диксон! Спална соба со целата елеганција што може да ви ја понуди светски познат и високо признат дизајнер.

Колекцијата ДЕЛАКТИГ

Колекцијата ДЕЛАКТИГ на Диксон се состои од тапацирани седишта и кревет со рамка направена од 50% рециклиран алуминиум. Малиот избор на парчиња можете да го прилагодите со додавање на избор на додатоци. Креативниот лидер на ИКЕА, Jamesејмс Фучер изјави: „Ние тоа го нарековме отворена платформа за живеење, а Том го нарече кревет, па секако не можевме да застанеме по првото ослободување на ДЕЛАКТИГ. Креветот е клучно парче мебел во секој дом, што значи дека на сите им треба добар сон. Затоа, решивме да одиме на второ издание: рамка за кревет што е дизајнирана да биде персонализирана “.

колекција на том диксон

Прво започна со создавање на поддршка за да седне, но сега отиде чекор подалеку и тоа се фокусира на поддршка за спиење, односно кревет. Но, најдобро од сè, тоа му овозможува на корисникот да го измени според нивниот вкус, така што, на овој начин, биди тотално персонализиран кревет полн со личност.

Прво тоа беше софа

Структурата најпрво започна како софа што може да се модифицира за да одговара на лицето што ја користи, а сега истото го постигна со кревет. Основно, алуминиумско парче четири нозе кое е толку едноставно што е многу елегантно. Парчето е дизајнирано да биде функционално, па затоа е создаден кревет што може да стане софа (наместо да биде обратно), долга шасија или парче мебел да се стави во спалната соба за гости.

Идејата за дизајнот е едноставна, одржувајте ја неутрална, така што на овој начин може да се вклопи во секој дом, со кој било украсен стил или лични преференции. Колекцијата вклучува како дополнување две опции да се користат како глава (едната во црн алуминиум или другата во ратан), ЛЕД ламба и странични маси.

модерна спална соба Том Диксон

Бидете свој дизајнер

Корисникот може да додаде елементи што ги прават уникатни и посебни… затоа идеално е да станете сопствен дизајнер избирајќи ги елементите што најмногу ви се допаѓаат и вметнувајќи ги на уникатен начин. На овој начин можете Вклучете се со користење на елементите во согласност со вашите потреби и интереси, ова ќе го направи трајно!

Feelе се чувствувате како дете кое си игра и создава со парчиња Лего, но во овој случај ќе создадете парче мебел за ваше уживање и за вашиот дом. Станува збор за прилагодување на мебелот кон вас и вашите потреби.

Не мора да биде само кревет

Иако идеалниот дизајн е кревет и секако одлично ќе помине во спална соба која сака да заштеди простор и сака елегантен и поинаков дизајн, тоа не мора да биде само вашата цел. Интересот се става во подобрување на различните можности покрај креветот. Флексибилноста на мебелот го прави идеален и за канцеларија, место за одмор, детска соба, место за одмор во вашиот дом, соблекувална, соба за гости, итн.

Ако сакате да го користите мебелот за спиење, треба да ја земете предвид и перницата бидејќи е неопходна за добар одмор. Ако не ви е пријатно, колку и да е убав мебелот, тоа ќе биде катастрофа. Иако дизајнот е минималистички, треба да обрнете внимание на деталите како што се чаршафите, бојата на постелнината, перниците, перницата ... Ако го користите како кревет, мора да земете сè во предвид.

дизајн на спална соба Том Диксон

Од друга страна, ако сакате да го користите на друг начин, мора да ги земете предвид деталите што ви се потребни во секоја специфична опција. Без разлика дали станува збор за софа, количка или кревет ... размислете како сакате да ја вметнете во одредена просторија и на овој начин, деталите што ви требаат ќе ви паднат на ум.

Ова бара мебел од ваков тип да има потреба од креативни умови и да може да имате различни комбинации и ако еден ден одите од една, можете да преминете на друг дизајн во рамките на истиот мебел. Можете да имате мебел со систем за складирање и исто така да му дадете личен шмек. Том Диксон е иден за да дознаете како потрошувачите ќе уживаат во мебелот од вашиот дизајн. Тука ќе ја видите целата колекција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.