Светилки од стаклен глобус за осветлување на дневната соба

Светилки од стаклен глобус

Можев да поминувам часови прелистувајќи ги каталозите за осветлување. Денес можностите за осветлување на простор како што е дневната соба се толку широки што може да бидат огромни. Ова е случај освен ако не сме заведени од специфичен тренд како во мојот случај; на „Меурчиња“ ме опседнаа.

Во текот на оваа минатата година, „светлосните ламби“ играа водечка улога во издавачките куќи. Особено ми се допаѓа дизајни со суспендирани кристали, или транспарентно или обоено. Подредени во групи, тие додаваат софистициран воздух во просторијата, како што ќе имате можност да видите во нашиот избор на слики.

Светилките составени од четири, шест, па дури и дванаесет суспендирани стаклени абажури, ме потсетуваат на оние лустери кои доминираат и доминираат во одличните сали за танцување. Ние би можеле да ги дефинираме како современа верзија од истиот. Тие се како оние деликатните, но се визуелно полесни.

Светилки од стаклен глобус

Застаклените светилки денес се тренд. Преку различни издавачи успеавме да провериме како може да се прилагодат на овие простори со различни стилови. На сликите можеме да најдеме рустикални, современи, класични простории ... и никој од нив не е на место.

Светилки од стаклен глобус

Клучот е да ја пронајдете вистинската светлосна топка за секој простор. Постојат некои што комбинираат сфери со иста големина во крути структури, додека други играат со различни големини и полесни структури. Метална конструкција ќе и даде сериозност на ламбата, додека ланец ќе и даде на индустрискиот изглед на ламбата.

Како што веќе сте забележале, најспектакуларните светилки се оние што комбинираат добар број на сфери, до 12! Сепак, можно е да се најдат светилки со една сфера. Овие обично висат од жица и се идеални за украсување порелаксирани простори и / или рустикален заради едноставност.

Дали ви се допаѓа светилки со стаклен глобус за украсете ја вашата дневна соба или дневна соба?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.