Совети за осветлување на вашата работна маса

2

Бирото обично е дел од мебелот во спалната соба на најмалите или самата канцеларија ако обично работите од дома. Поминувајќи доволно часови во тоа, Важно е, меѓу другото, да има добро осветлување, така што работата е што е можно поудобна. Забележете добро и не губете детали од низата совети што ќе ви овозможат да го осветлите бирото на совршен начин.

Освен специфично светло за целата површина на работната маса, канцеларијата или спалната соба имаат потреба од добро општо осветлување за моментот кога сакате да го користите.  Најдобар начин да го направите ова е да користите добра таванска ламба. што ви овозможува да го осветлите целиот простор за кој станува збор.

717704016-U2P-глобален-001

Што се однесува до осветлувањето на бирото, најдобро е да користите гуска врата бидејќи на овој начин можете да ја насочите светлината кон местото што го сакате. На пазарот можете да најдете мноштво модели со прилично смели бои што може да даде личен и модерен шмек на целото место.

52

Друга опција што е валидна исто како и флексовата, се состои од осветлување на работната површина со флуоресцентна цевка што можете да ја поставите над неа. Тоа е совршен вид на осветлување за случајот кога работната маса нема компјутер и имате повеќе простор за работа. Ако имате можност да го сторите тоа и тоа не претставува голем проблем, Преферирано е да можете да го регулирате осветлувањето по ваш вкус и со тоа да имате вистинска светлина цело време за работа или студирање.

w6

Ова се неколку прилично практични и едноставни совети кои ќе ви помогнат да имате добро осветлување низ работната површина, така што вашето дете може да учи удобно и можете да работите во пријатно и мирно опкружување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.