Декорација на килимот од Стокхолм од Икеа

Стокхолм од Икеа

Ако има тепих што стана познат со текот на времето, тоа е Килим од Стокхолм од Икеа. Името можеби не ви звучи познато, бидејќи икеа не се баш лесни, но од сликите сигурно ќе го погодите моделот за кој зборуваме. Едноставно парче, во црно-бело со ленти, во геометриски стил на скандинавскиот свет.

Добрата работа кај овој килим во Стокхолм е што тој носи многу игра во собите, и можеме да направиме одлични комбинации на дезени, па дури и да додадеме бои. Постојат многу идеи и тоа е исто така одличен килим за големи простори, како што се трпезарии или дневни соби.

Дневна соба во скандинавски стил

ова отпечаток во лента Дава многу присуство на подот на домот, и токму поради таа причина другите делови од просторијата можат да ја изгубат важноста. Ако сакаме да создадеме интересен простор, можеме да мешаме различни модели, но во иста геометриска линија на скандинавскиот стил. Овие перничиња се исто така од шведската фирма Икеа, така што ќе биде лесно да се комбинираат сè.

Килим од Стокхолм

El Трпезарија е уште едно од местата каде што ќе го видиме овој килим во Стокхолм. Совршено е да се стави под убава маса во скандинавски или гроздобер стил. Овие црно-бели тонови можат да бидат трезвени, па може да се додаде и мебел од дрво за да се даде топлина на овој стил, како што можеме да видиме во овие трпезарии, во кои има мешани нордиски, гроздобер и индустриски елементи.

Килим од Стокхолм Икеа

Во овие простории тие ги искористија тие линии и црно-белите да додадат боја на. Многу оригинална идеја е да се стави уште еден килим во тотално различен стил на врвот на Стокхолм. Ако не сакаме да бидеме толку креативни, додавањето на боја на мебел или текстил е повеќе од доволно, бидејќи тие многу ќе се истакнат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.