Уреднички тим

Декоора е веб-страница на Блог на Актуалидад. Нашата веб-страница е посветена на свет на декорација, и во него предлагаме оригинални идеи за вашиот дом, градина, канцеларија ... додека зборуваме за трендовите и случувањата во секторот.

El Уреднички тим на Декоора Таа е составена од fansубители на светот на декорацијата кои се среќни да го споделат своето искуство и вештина. Ако и вие сакате да бидете дел од тоа, не двоумете се да пишете ни преку оваа форма.

Уредници

 • Марија васкез

  Иако студиите ги насочив кон индустриско поле и инженерство, има многу други работи што ме исполнуваат како што се музика, внатрешен дизајн или готвење. Decoora ми дава можност да споделам совети, идеи и самодоверби за украсувањето со сите вас.

 • Вирџинија Бруно

  Писател на содржини веќе 7 години, сакам да пишувам за широк спектар на теми и да истражувам. Имам искуство во здравствени и нутриционистички прашања. Хоби ми се спортот, филмовите и книгите, а пишувањето, покрај статиите, меѓу другото имам објавено и книга со раскази!!

Поранешни уредници

 • Сузи фонтела

  Со диплома за рекламирање, она што најмногу ми се допаѓа е пишувањето. Исто така, ме привлекува сè што е естетски пријатно и убаво, па затоа сум fanубител на декорацијата. Сакам антички и нордиски, гроздобер и индустриски стилови меѓу другите. Барам инспирација и давам декоративни идеи.

 • Марија Хозе Ролдан

  Од мала гледав во украсот на која било куќа. Малку по малку, светот на дизајнот на ентериер продолжи да ме фасцинира. Сакам да ја изразам својата креативност и ментален поредок, така што мојот дом е секогаш совршен ... и да им помагам на другите да го постигнат тоа!

 • Роза Хереро

  Јас сум моментално застапник и увозник на врвен мебел, главно нордиски, по 10 години искуство во малопродажниот сектор, прво како менаџер на продавница во неколку продажни салони за дизајн и декорација во Мадрид, а подоцна и како дизајнер на ентериер и спецификатор во студио за архитектура. Отсекогаш сум се идентификувал со идиосинкразиите на скандинавскиот дизајн: суштински, функционален, безвременски, шарен и без вештачки вештини.

 • Сузана бодој

  Јас секогаш бев многу јасна дека мојата работа е да бидам учител. Оттука, имам дипломирано англиска филологија. Но, покрај мојата вокација, една од моите страсти е светот на декорацијата, редот и декоративните занаети. Таму каде што креативноста мора да биде секогаш многу присутна и тоа е предизвик што го сакам.

 • Силвија Серет

  Завршил шпанска филологија, страстен за буквите и сите работи што се естетски убави. Мојот омилен спорт: раскажување на светот за моите впечатоци за сè што е поврзано со светот на внатрешната декорација и дизајнерските предмети. Се надевам дека уживате во мојата содржина.

 • марузен

  Нашата куќа е нашето засолниште, просторот каде што се наоѓаме во мир и каде што можеме да бидеме самите. Така, верувам дека треба да го носи потписот на она што навистина сме и затоа ја сакам внатрешната декорација.

 • Даниел

  Од 2018 година пишувам на Интернет за декорација, внатрешен дизајн и идеи. Со мали промени може да се постигнат големи трансформации.