Кои бои ќе бидат во тренд во 2023 година?

бои 2023

Реалност е дека бојата е суштински дел од украсувањето на куќата. Различните нијанси можат да помогнат просторијата да изгледа посветла или попространа. Во последните години омилени и најпопуларни бои се оние поврзани со светот на природата, како што е широката палета на зеленило.

Несомнено е дека постои врска со сензациите кога се одлучува за еден или друг тип на боја. Уште една серија на нијанси кои никогаш не излегуваат од мода со текот на годините се широкиот опсег на белци. Во следната статија ви ги прикажуваме трендовите за 2023 година во однос на боите.

Какви бои ќе бидат во мода во текот на 2023 година

Кога станува збор за трендовите во боја за следната година, Може да се направат 3 големи групи:

  • Првата група бои ќе бара едноставност заедно со спокојството на куќата. Тие се топли и меки бои како што е случајот со нежно зелената боја.
  • Втората група се однесува на светот на природата и ќе вклучува различни релаксирачки зелени тонови. Земјените тонови се присутни во оваа група.
  • Третата група предизвикува носталгија и вклучува светли и интензивни бои како што е случајот со црвеното.

безвременски нијанси

Овие типови на бои бараат декорација заснована на едноставност и едноставност, со цел да се постигне домашна средина која е мирна и релаксирачка. За да го постигнете ова, можете да изберете помеѓу чисто-бело или нежно зелено без да заборавите на боја како теракота.

Нежните зелени тонови совршено се комбинираат со декоративен стил како што е јапонскиот. Белите бои се совршени и кога станува збор за постигнување мир и спокојство низ куќата. Нијанса како најнежната портокалова, исто така, совршено се комбинира со природни материјали како дрво.

Кога станува збор за беспрекорно интегрирање на овој вид меки тонови или бои во внатрешноста на куќата, Можете да изберете природни елементи или неправилен мебел.

бои 2023 година

Земјени и природни тонови

Во текот на 2023 година, во мода ќе бидат различни бои кои потсетуваат на природата. Во овој опсег ќе преовладуваат топлите земјени бои, зелените, нежно жолтите и портокаловите. Кога се зборува за боите на природата, вклучена е и нијанса како што е земјата.

Може да се одлучите за мебел кој е со кафена боја за употреба во кујната. Оваа боја мора да се користи умерено и да не ја надминува. Овој тоналитет ќе успее да создаде топла и пријатна атмосфера. Окерот е уште една од оние кои ќе бидат во мода во текот на наредната година. Можете да го користите на ѕидовите од собата од куќата што ја сакате. Она што е важно за овој тип на тонови е да се создаде тип на средина што потсетува на природата.

Во врска со комбинацијата на оваа палета на бои, мора да се каже дека земјените тонови одлично се вклопуваат со природните елементи. На овој начин можете да ги комбинирате со дрво или керамика. Не заборавајте да користите многу растенија за подобрување на природната средина типична за овие земјени тонови.

модни бои 2023 година

смели и живи бои

Ако тоа што го барате е нешто поризично и похрабро кога станува збор за уредувањето на куќата, Ве советуваме да се одлучите за поинтензивни нијанси како црвена или сина. Во 2023 година, најинтензивното црвено ќе биде во мода за да се постигне атмосфера со многу виталност во куќата, како и да се постигне повеќе личност.

Смелите, смели бои се совршени кога станува збор за истакнување на големи украсни парчиња или додатоци со личност. На овој начин можете да изберете да користите светли бои како црвена или сина и да ги комбинирате со голема софа или голема слика. Контрастот добиен со малку потемни тонови е совршен кога станува збор за постигнување прекрасна декорација. Овој тип на интензивен тоналитет одлично се комбинира и со аксесоари или парчиња во винтиџ стил.

трендови во боја 2023 година

Накратко, ова се нијансите кои ќе го поставуваат трендот во текот на 2023 година. Доколку сакате да бидете во тек, не двоумете се да ги обоите собите од куќата со една од боите опишани погоре. Како што видовте, има нијанси за сите вкусови, од најсветло зелена до земјени тонови или похрабри и интензивни бои. Важно е да ја изберете вистинската боја и да ја комбинирате совршено за да постигнете актуелна и уникатна декорација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.