Стари кутии со овошје за украсување на кујната

Дрвени кујнски кутии

Оваа недела ви покажуваме едноставни и ефтини предлози во Декора организирајте ја кујната. Ја започнавме неделата оценувајќи различни алтернативи за да ги одржуваме кујнските прибор во ред, се сеќавате ли? Денес продолжуваме да ја ставаме кујната во ред и тоа го правиме користејќи дрвени кутии како складиште.

на стари кутии со овошје тие можат да ни дадат многу игра во кујната. Можеме да организираме овошје, зеленчук или садови во овие дрвени кутии. Можеме да ги користиме како фиоки под работната плоча или на кујнскиот остров; но и закачете ги на wallидот. Двата предлога совршено ќе се вклопат во кујните во рустикален стил.

Привлечноста на овие дрвени кутии, порано користени за носење овошје, зеленчук и шишиња со млеко, е неспорна. Тие биле протагонисти на бројни DIY и не е изненадувачки; Тие можат да бидат многу корисни во секоја просторија во која исто така ќе обезбедат одредени вкус на гроздобер / рустикал.

 

Дрвени кујнски кутии

Во кујната, како што е илустрирано на сликата погоре, можеме да ги користиме како складиште. Дрвени кутии се ефтини и под тезга или кујнски остров, може да додаде карактер и исто така да биде практичен. Можеме да заштедиме многу пари со обложување на поедноставен мебел и комплетирајќи го со дрвени кутии.

Дрвени кујнски кутии

Можеме да ги поставиме и дрвените кутии виси на ид, исто како што тоа го сториле на различните слики што ви ги покажуваме за овој пасус. Тие можат да се користат за организирање на садовите, со што се заменуваат горните ормани. Можеме да ги користиме и како украсен елемент во областа на трпезаријата, завршувајќи ги со некои книги, шишиња и / или растенија. И не помалку интересен е предлогот да се создаде градина со ароматични билки во нашата кујна користејќи ги овие кутии со овошје.

Нема да имате проблем да набавите ваков тип кутија; повеќето од васукрас на ндас ги имаат во нивниот каталог. Maisons du Monde, Casa Viva, H&M Home или Click Hogar имаат различни верзии на овие кутии за продажба во нивната онлајн продавница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.